databáze 110710 vůní od 8241 značek a 1539 parfumérů

Vétiver Fatal Atelier Cologne

Vétiver Fatal
značka: Atelier Cologne
parfumér: Epinette, Jérôme
rok: 2012
určení: pro muže
hlava: kalábrijský bergamot, sicilský citron, paraguajský hořký pomeranč
srdce: absolutní tuniský pomerančový květ, fialkové lístky, fík
základ: haitský vetiver, texaský cedr, oudový tón
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
jerry (20.10.2019 )

Sladce kouřový vetiver, stejně tak oříškový jako Hermessence Vetiver Tonka.........ostatně podoba obou vůní je velmi výrazná (takže kdo má u HVT problém s výdrží, tak zde najde plnohodnotnou alternativu s výdrží mnohem delší). A je to unisex.

Avatar
wendulka (11.4.2015 )

V čem je tenhle vetiver tak fatální? V mém případě v tom, že tam skoro žádný není. Nahořkle svěží bergamot a čerstvě rozloupnutý citrón, který si pocukrujeme moučkovým cukrem, aby se nám z toho vzápětí vyloupla miska sladkých sušených fíků, mezi nimiž se ukrývá pár fialkových bonbónů.

Teprve po rozvonění začne ve vůni trochu probleskovat vetiver, ale velmi krotký jako kůzlátko, stejně jako "sametově" kouřový oud. Pouze cedr v základu působí v prvních chvílích vzdušně, až postupně spolu s vůní jehličí nabývá na palčivé pikantnosti.

Dojmově to tak připomíná brouzdání se trávou, půda pod ní je navlhlá, ale ne měkká. V jedné kapse u kalhot máte s sebou pytlík se zbytkem fialkových bonbónů, v té druhé pytlík s oříšky. Padá mlha, přesto se vám nakonec s pomocí suchého dřeva a jehličí povede rozdělat oheň.

Avatar
slniecko (09.2.2015 )

Zelený začiatok, ktorý mi príde niečím chronicky známy...bohužiaľ ma nenapadá, čo mi tak veľmi pripomína, mierne sladne ako sa vynára figa, ale je to len také nelepkavé, ostýchavé osladenie akoby z opodiaľ, ten vetiver tam nijako netrčí, len to drží v zelenej zóne, je mäkký a oblý, položený na teplom mäkkom dreve...vôňa je to útulná, oddychová, skoro nežná.