databáze 119390 vůní od 8485 značek a 1599 parfumérů

Venenum Kiss Ex Nihilo

Venenum Kiss
značka: Ex Nihilo
parfumér: Bisch, Quentin
rok: 2014
určení: unisex
hlava: muškátový oříšek, neroli, šafrán
srdce: davana, ambra, absolut růže
základ: vanilka, santalové dřevo, styrax
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
ModestMourek (26.7.2019 )

Tuctová vůně v arabském stylu. Nálož medicinálního šafránu se prolíná se sladkou sametovou růží. S ustupující růží ke slovu dostává zakouřený kožený větvičník a pudrová pryskyřice prohřátá pižmem. Od značky Ex Nihilo je taková drogerková arabka velké zlamání. Výdrž se pohybuje kolem 4 hodin.

Avatar
janejane (24.4.2019 )

Pocit tepla,…rozpálené kůže, na které se taví koření, pár kapek neroli a nad ní se vytváří obláček orientální vůně, jako příslib neočekávaného.
Když se objeví jemná a hladká květinová sladkost a lehký náznak měkké kůže, mám pocit, že vůní proniká světlo. Je to jako optický klam, který netrvá příliš dlouho. Pohled záhy přitáhnou sálající uhlíky, do kterých někdo – tajemný, jako vůně sama - přisypává krystalky vonných pryskyřic. Kolem je tma a jen mihotavé světlo plamenů z ohniště se promítá na holé zdi A stejný pocit, jako při horečce – pocit rozpáleného těla a horkosti, vnímám všude tam, kde ulpěly molekuly této vůně.
Spalující žár… a pak už jen z dálky vidím a cítím krásnou růži položenou na kovový rošt. Ještě chvíli je mi dopřáno ji vnímat a cítit, pak se kontury pomalu rozmazávají, rozpouštějí … až zavládne ticho.
Silná vůně, která s přehledem zaplní prostor. Přitahuje pozornost, a přestože na mě působí trochu neklidně, má v sobě zvláštní přitažlivost, asi jako zakázané ovoce.

Avatar
blackviolet (14.1.2018 )

Polibek růže v hustém krémovém santalu. Santalová koupel z ní částečně smyla pomerančové neroli a zjemnila orientální auru z muškátového oříšku, šafránu a semišové kůže. Uhladila i jemně zakouřenou ambru.

Avatar
wendulka (02.1.2018 )

Otrava jedem mi odjakživa přišla jako jeden z nejděsivějších možných způsobů, jak přijít o život. Kdyby mě ale můj anděl smrti pohladil po tváři semišovými rukavičkami a jeho dech voněl po meruňkovém likéru, růžové marmeládě a po lehce připálených švestkových povidlech a objal mě svými temnými ambrově-pryskyřičnatými křídly, potom bych takový jedovatý polibek s nadšením uvítala.