databáze 124350 vůní od 8629 značek a 1632 parfumérů

Velvet Orchid (Eau de Parfum) Tom Ford

Velvet Orchid (Eau de Parfum)
značka: Tom Ford
parfumér: Becker, Calice , Maisondieu, Antoine , Maisondieu, Shyamala , Vasnier, Yann
rok: 2014
určení: pro ženy
hlava: bergamot, mandarinka, rum, med
srdce: černá orchidej, purpurová orchidej z Brazílie, jasmín, růžový olej, pomerančový květ, magnólie, hyacint, jasmín, otočník
základ: peruánský balzám, labdanum, santalové dřevo, myrha, semiš, vanilka
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
Dalia (14.8.2018 )

Snad tím duši zahojím
když za úsměv každý
i myšlenku
doušku s díky připojím …

Když léto už není a sytých barev přišel čas a svět měkce voní a srdce rozechvívá hlas, ten našeptávač s maskou chladných mlh a rán, v nichž zbloudilec utopí se nepoznán, pak nechám se svést k tichému snění o blízkosti dvou, i když třeba není, o štěstí a voňavém chvění …

Sladké laskominy vonící vanilkou a medem a trocha rumového zahřátí s černou kávou ve starém hrnku, co obejmu dlaní, když mě chlad zastudí na tváři. A šála na krku, co hřeje i hladí. Také vůně růžových opozdilců, kterým se nechce života vzdát. Sametové okvětní plátky, které se statečně drží jeden druhého, než vyhraje čas a nechá je v objetí černé hlíny proměnit v další zázrak zrození. Vzduch prosycený kouřem a zvukem šustění spadaného listí, kůry stromů zčernalé vlhkem a dech srážející se v malé obláčky páry. A měkko na duši.

Vůně, co opíjí ...

Avatar
slniecko (14.10.2015 )

Kvetinovo-púdrová vôňa, skôr sladká, tradičná ale prepracovaná kombinácia orchidey s vanilkou síce dominuje, ale je veľmi evidentne položená na dosť komplikovanom (ale v dobrom slova zmysle) vankúši z medových a kvetinových tónov.

Avatar
wendulka (13.5.2015 )

Tohle je hodnější sestřička svojí černé předchůdkyně, která si vypůjčila i sametově sladké ovocné tóny od vzdálené sestřenice Black Violet. Žádný strach z okurčiček, ani z rybízu mít nemusíte, místo toho vás čekají jiskřivě svěží citrusy zalité hřejivým, medově sladkým a zároveň jemně kořeněným rumem.

Je tu podobná hustá tmavá čokoláda, doplněná květinovou sladkostí orchidejí. jen tato je osvěžená sladkým nektarem z pomerančového květu. Díky kombinaci kouřového labdana, koření a dalších pryskyřic je i podobně palčivě pikantní, ale méně.

Pačuli je tu mnohem víc krotká, je krásně "sametově" zelená, vůbec netleje a zároveň dodává vůni tu potřebnou temnou fordovskou hloubku. Dokonce bych řekla, že bylo přidáno i víc toho krémového santalu. Jen nám tu ta zajímavá čokoláda nevydrží tak dlouho.

Prostě si zkuste představit fordovské temné "sametové" květinové sladko s tónem kandovaného ovoce z Black Violet s příjemnými zemitými tóny s jemně pálivým kořením, hřejivými pryskyřicemi a trochou dřev. Vanilka se nám tu přidává až v drydownu a řekla bych, že do ní přistrouhali i špetku "bíločokoládové" tonky. A drží jak přibitá.

Avatar
Miru (26.1.2015 )

…medový rum líně stékající, hladící kůru mandarinek
(jak přejíždět dlaněmi lačně po dvou hebkých polokoulích…),
k tomu
citrusově sladká šťáva z pomerančů vymačkávaná do pylu z orchideí,
na husto namačkaného a stěsnaného do korzetu z vláčných magnoliových a jasmínových květů,
a nakonec opilost balzámů a pryskyřic obtáčející a utahující svá chapadla poživačnosti kolem čichových buněk i mozku…
Velvet Orchid je temná černě fialová marmeláda s pomalinku vmíchávanou teplou, až horkou, 30ti procentní a stále houstnoucí smetanou…

Vůně Toma Forda mají
děj
několik poloh
x barev
neuvěřitelnou hustotu
proměnlivost
ultra mega šťavnatost
(neznám jiné, tak šťavnaté a přitom snadno snesitelné a nositelné, ba přímo návykové vůně)

ukočírovanou lehkou rukou mistra parfuméra – něco jako kočí, jenž lehkým pohybem ruky, zápěstím, zvládá plnokrevné dvojspřeží…

Velvet Orchid je Black Violet s medovinovou smetanou…
…a v horku je nádherná
10/06/14