databáze 146041 vůní od 9646 značek a 1833 parfumérů

Vanderbilt Gloria Vanderbilt

Vanderbilt
značka: Gloria Vanderbilt
parfumér: Grojsman, Sophia
rok: 1982
určení: pro ženy
hlava: aldehydy, ananas, pomerančový květ, levandule, zelené tóny, bergamot
srdce: karafiát, tuberóza, kosatcový kořen, jasmín, ylang ylang, růže
základ: santalové dřevo, skořice, oppopanax, pižmo, cibetka, vanilka, vetiver
Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
razorblade (15.3.2019 )

Když cítím tuhle vůni, vybaví se mi Blažena ze Slunce seno. Přesně takovou vůní se Blažena musela vonět, když nosila ten svůj červenej overálek a poslouchala z tranzistoráku Michala Davida. Pro mě je to esence konce osmdesátek

Avatar
wendulka (28.7.2017 )

Je důkazem, že i přes nekonečné množství nekončících slaďáren či svěženek, je možno i v běžných drogériích najít kvalitní klasiku za pár korun. Vanderbilt je květinová aldehydovka z rodiny L´Air du Temps. V tomhle případě aldehydy s příjemně svíravým bergamotem doprovází i pár kostek nezralého ledového ananasu a kytici hřebíčkových karafiátů zase jasmín se zelenými výhonky, tropický ylang a ovocná tuberóza, vedle níž leží truhlička ze santalového dřeva, která uvnitř ukrývá sadu líčidel (směs kosatcového a růžového pudru s vanilkou a bílým pižmem).

Avatar
Ellen (21.2.2017 )

Cesta časem.

Lahodná.

Dáma s karafiáty, zapudrovaná bílým hebkým tuberózovým pudrem, vlasy jí vlají ve větru, ale ne divoce, spíš tak ve vlnkách povlávají na čerstvém vzduchu, který voní sladce po květech. Dáma je celá taková hebká a ladná a voňavá, ve vanilkově světlých rukavičkách svírá oblou kabelku s držadlem ze santalového dřeva, na nohou vysoce elegantní lodičky, ve kterých se přes všechnu tu parádu dá skutečně chodit. Umí se pohybovat a umí se nosit, ale není to žádná křehotinka a do fifleny má také velmi daleko. Je to lady neurčitého věku, cokoliv od mladé, netuctové slečny až po bělovlasou paní s jiskrou, a ve všech těchto podobách je krásná a šik. Myslím, že to jediné slovo, které hledám, je "vyrovnaná".

Avatar
slniecko (13.10.2015 )

Sladké aldehydy, americká klasika, k tomu šumienka a záhony a záhony kvetov.

Avatar
Fleur (27.3.2015 )

Pro mě úžasné retro, návrat do - náctiletého období. Něžný karafiát, pudrová vůně líčidel a maminčin vějíř ze santalového dřeva, půjčený na ples. A někde pod tím vším rozdrcená skořice. Takhle v 80. letech voněly přípravy do tanečních. Možná je to sentimentem, ale i dnes mi Vanderbilt připadá jako elegantní jemná pudrovka. Nadčasová i přes zpracování květin, které ji jednoznačně vřazuje po bok parfémů ze 70. a 80. let (například specifičtější Anais anais od Cacharel).

Avatar
andry (31.1.2015 )

Květinová žvýkačka na dřevitém podkladě s pudrovým nádechem, v úvodu přibarvená decentním karafiátem, a s bílým pižmem lehkým akorát jako dech zahřívající studené ruce. Je to záhadně umělé/růžově plastikové a přitom to tak zjevně má být a nijak to není na škodu. Je to hrozně povědomé. A docela sladké. Výdrž i intenzita velmi solidní, ale není to žádný omamný bolehlav, kdy vás zavalí hromada květin. Nebýt toho, že se nepřenesu přes tu pro mě už přílišnou sladkost, velmi vážně bych o ní uvažovala, protože to je jeden z těch kousků, kdy za málo peněz dostanete docela hodně muziky (zejm. v porovnání s některými dražšími výlevy).