databáze 118064 vůní od 8443 značek a 1588 parfumérů

Valkyrie Sylvaine Delacourte

Valkyrie
značka: Sylvaine Delacourte
parfumér: Delacourte, Sylvaine , Roucel, Maurice
rok: 2018
určení: unisex
složení: santalové dřevo, madagaskarská vanilka, galbanum, bazalka, hořký pomeranč, limeta, bergamot, zelená máta

Vanilla Collection

Diskuze:
Komentáře k vůni (7)
Avatar
andry (05.7.2020 )

Vanilka je taková ta krémově jemná, sladká, hebká, a zde se mísí s hořkým pomerančem, v němž zpočátku něco zeleně drhne a hořkosti je možná až moc. Posléze ale upadá do docela generické vanilkovky, která skončí jako sladší a méně citrusový Eau de Shalimar bez kosatce, čili vlastně poměrně planý.

Avatar
Dalia (06.8.2019 )

Sladké dřevo …

Valkyrie se otevírá ovocnými tóny, navinulá jablka a pomerančová kůra, které se však rychle rozplynou a vyloupnou se do hladka opracovaná dřeva provoněná vanilkovým luskem. Pro mě moc příjemná variace na podzimní téma.

Avatar
Miru (20.11.2018 )

voní delikátně ovocně plnotučně mléčně(Dolce Gabbana Pour Femme 2012),
trošilinku kouřově(velejemně uzený - v tom nejlepším smyslu slova - santal)
a s jahůdkami, topícími se v teplém bio pomerančovém džemu
(musím psát takto infantilně, protože to tak prostě nyny voní...).
Už to mám!, co mi to připomíná -
Diadema Moresque
...nejdu nikam, sednu si a rozkrojím tuhle sladkou parádu!..

Avatar
alibi (14.9.2018 )

"Já, že nejsem dobrá hospodyně!" mrskla na stůl napěchované papírové sáčky. Jeden z nich se nárazem roztrhl a kolem se vznesl oblak vanilkového cukru. "Já mu dám!", vedle sáčků se do bytelného dřevěného stolu zasekla obrovská oboustranná sekera. Jak otevřela největší z pytlíků, všude po stole se rozkutálely citrony. Potom, jakoby si na něco vzpomněla, vytáhla cukrářskou čelenku, a upevnila ji přes kovovou přilbici. Spokojeně si založila ruce v bok: "Já mu ukážu!". Popadla obří struhadlo a v šíleném tempu nastrouhala aromatickou kůru ze všech plodů do mísy. Vířící cukr se díky rychlosti jejích pohybů ani nestihl usadit. Se stejnou rázností otevřela další z pytlíků, nápis na něm zněl "kypřící prášek". ... Když vešel do místnosti, uviděl ji, jak nerozhodně otevírá a zavírá sáček kypřícího prášku. "Valkýro, co tady prosím tě děláš?" Na vzpamatování jí stačila chvilka, bleskurychle si sundala cukrářskou čelenku. "Nechci o tom mluvit!" Vstala, vytrhla sekeru ze stolu a hrdě odešla.

Aromatická citronová nahořklá kůra v RAW kvalitě ve spojení s vanilkovým cukrem a dřevem (santalem) jsou halasným začátkem, který jde pěkně do prostoru. Vůni ale velmi brzy slábne dech. Z kompozice, která se začne blížit vůni moučníku, se střídavě vytrácí a zase vrací umělý tón kypřícího prášku. A pak se odporoučí navždy. Velmi mi připomněla parfém L (Lolita Lempicka), tedy bez skořice.

Avatar
ModestMourek (25.8.2018 )

Na papírku: limeta, pomeranč, lístek bazalky a nahořklé zelené galbanum oslazené hladkou vanilkou.

Na kůži: máta, výrazná limeta, lístek bazalky a potom až do konce nahořklé zelené galbanum oslazené hladkou vanilkou. Připomíná mi jemnější LP No. 9 for Men (Penhaligon's).

Avatar
slniecko (16.8.2018 )

Horké, príjemne horké na začiatku, pridá sa jemne sladká suchá vanilka. Znie to dobre, ale je to trošku ťažké a trošku staromódne, až nostalgické. Neskôr sa poberie jemne karamelovým smerom spolu s živičnatými tónmi. Neskutočne mi niečo pripomína, zatiaľ som neprišla na to, čo.

Avatar
wendulka (15.8.2018 )

Je smetanově vanilkovým krémem s plátkem limetky, svěžího bergamotu, hořkého pomeranče, bazalkou a lístkem máty. Tím bohužel to nejzajímavější končí, jelikož citrusy se zelení po rozvonění zmizí a do vanilky se místo toho vmíchá lžíce benzoinu s hřejivě mléčným santalem a vznikne nám tak teplé mléko s medem v ozdobné dřevěné konvičce.