databáze 126951 vůní od 8721 značek a 1656 parfumérů

Upper Ten for Her Lubin

Upper Ten for Her
značka: Lubin
parfumér:
rok: 2016
určení: pro ženy
hlava: bergamot, vinná réva Isabella, pryskyřice elemi, pelyněk
srdce: bulharská růže, malinový likér, sečuánský pepř
základ: vzácná dřeva, ambra, kadidlo, tmavá čokoláda
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Lubin (Značky)
Komentáře k vůni (6)
Avatar
Miru (02.3.2021 )

...lahodná, pelyňkovo malinová nahořklost, hořkost,

jemně navinulá vinnou révou, provzdušněná pepřem, nafouknutá do pružně skelné bubliny olejovité hladkosti,

vyplněné kadidlovým vánkem,

proslazená žlutými růžemi...
...a někde, pod tím vším, jsou spodní prameny, tenoučkaté ale houževnaté, tmavé lesknoucí se čokolády, jež si jede svým vlastním tempem, dýchá si svým vlastním životem...
Tohle je tmavá - pocitově i podstatou - vůně,
která ale září...
...a občas zachytíte malinově červené a syté žluté pastelové jiskry lehkosti.
Ovšem po jisté době se vůně ztlumuje, tiší se, usebírá se sama do sebe, potemňuje...
...věkem zkušený chlapík v džezovém klubu - kde se mísí pach doutníků z měkkého tabáku a odér zbytků zasychajícího čokoládového likéru na stěnách těžkého skla -
hrál své lásce, která
slastně noří rty do hustého malinového drinku a svůdně mrká směrem k pódiu...
Delikátní vůně. V tom nejlepším smyslu slova.
...aneb - i dáma umí být za divošku...

Avatar
andry (21.2.2021 )

Začíná ovocně, jako šťavnaté švestky, sladké červené hrozny, borůvky a horké svařené maliny. Postupně se prohřívá temně zakouřenou balzamickou ambrou, stává se z ní sytý hustý pelyňkově nahořklý lektvar v intenzivně používané nádobce z tmavého dřeva. Oslazený je kromě vlastní ovocné sladkosti jen trochou vanilky, která se však později ztratí ve vysokoprocentní čokoládě s malinovými zrníčky, kde eliminuje nakyslost hořké chuti. Celým vývojem vůně se prolíná čerstvě pomletý pepř a dodává hutným kouřovým balzámům a dřevům nadlehčující pikantnost. A ta oldschoolová ambra bez nesmyslných měkkých obláčků je taky vydařená. Je mi ale trochu záhadou, proč skončí jako malinami ovoněný jemný růžový lukum. Kam se to všechno podělo?

Avatar
Korsičanka (22.6.2017 )

Ta vůně mi připomíná karetní hru: srdce, hlava a opět srdce. V překladu - maliny s bergamotem, elemi, pepř...růže, koupající se v malinovém likéru, a zase sečuán. Pak se vplíží teplé kadidlo a jemná dřeva neustále doprovázeny sladkou vůní. Malinový koncert. Nepůjdou na mě vosy?
Ne! Vítězí kadidlo s pepřem a já možná zatoužím ležet malinově opilá uprostřed kostela:)

Avatar
Fleur (24.1.2017 )

Malinová šťáva, trochu drhnoucí, protože je i se zrníčky, trochu nahořklá, aby bylo jasné, že tohle není nic pro děti. Občas lze zachytit větrový bylinkový tón, v malinovém koktejlu plave i pár lístků rozdrcené máty. K malinám se přidává růže, díky níž vše nepatrně zesládne, a pepř, který vůni dodává na pikantnosti. Pepř působí jako trny v maliní či na růžích, o něž se občas zachytí rukáv a zastaví pohyb - přerušuje malinově růžovou linku. Vůně houstne a tmavne, vlévá se do ní pramínek hořké čokolády, jenž nese lehkou stopu kouře. Je to, jako kdyby si dáma zapálila tenkou cigaretu ve špičce z višňového dřeva, na které ulpívá otisk malinově rudé rtěnky. A cigaretový dým se proplétá s jazzovou improvizací...

Avatar
blackviolet (11.1.2017 )

Už počáteční akord hroznové šťávy s malinami a zeleným nahořklým pelyňkem slibuje zajímavou vůni. Maliny pak dostanou pevnější základ s balzamickou pryskyřicí elemi a dřevem, do kterého probleskne kořenitá růže. Mezitím se ale z malin stal lehce napěněný skoro nesladký mousse a dřevo s vůní hořké čokolády z něho udělá lahodnou záležitost, než se mousse pomalu rozplyne v dřevité ambře se zakouřeným kadidlem.

Avatar
wendulka (20.8.2016 )

Na rozdíl od její o rok starší pánské verze se tahle vůně posunula časově o sto let dozadu a nechala se inspirovat tzv. "flappers", což byl ve 20. letech minulého století (během tzv. zlaté éry) hovorový výraz pro mladé, sotva dospělé dcerky bohatých průmyslníků s nekonvenčním stylem oblékání a chování, jejichž hlavní starostí bylo jen dobře se bavit. Pro přesnější představu si stačí otevřít román Velký Gatsby od Francise Scotta Fitzgeralda a hned budete vědět, o čem je řeč. A s potěšením můžu říct, že se zadařilo.

Úvodní hořký pelyněk s jiskřivým bergamotem nás uvedou na večírek, kde se podávají zkaramelizované hrozny. Flapper je v tomhle případě krásná růže s kořenitými tóny, popíjecící sladké perlivé malinové šampaňské. Vůni tabáku nám v tomhle případě zastupuje pryskyřice elemi, jíž v základu vystřídá dřevitá ambra s teplým kadidlem, které díky přidané hořké čokoládě (s trochou fantazie by se mohlo jednat o narozeninový večírek s dortem s čokoládovou polevou) působí geniálně hladce. Další skvělou zprávou je, že je to první, vyloženě ženská vůně od téhle značky, která jde krásně do prostoru a drží.