databáze 110932 vůní od 8248 značek a 1541 parfumérů

Unnamed Byredo

Unnamed
značka: Byredo
parfumér: Epinette, Jérôme
rok: 2016
určení: unisex
hlava: růžový pepř, gin, kosatec, fialka
srdce: jedlový balzám, mech
základ: borovice, dřeva, balzamické tóny

Vydaná k 10. výročí značky s nalepovacími písmenky, aby si každý mohl vytvořit svůj vlastní název.

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Byredo (Značky)
Komentáře k vůni (3)
Avatar
alibi (13.9.2017 )

Velmi mi připomíná Baccarat Rouge 540 (MFK). To má asi na svědomí jedle, ale místo pomeranče, jako je v BR 540, je tam fialková šťáva s trochou kosatce. Nejvíc se mi líbí takový ginový závan na začátku. (Desinfekční tón jsem nevypozorovala, ale to ani u BR 540.)

Avatar
blackviolet (08.11.2016 )

Začátek je hodně slibný, ten kosatec nemá chybu, je okořeněný ovocným červeným pepřem a jalovec, pryskyřice a jehličí evokuje sklenku ginu na pasece u lesa. Jenže na té louce mezi pařezy vyraší spousta fialek, nejdřív zelené lístky a pak i pudrové, fialkové kvítky. Je jich tolik, že všechno ostatní kompletně překryjí. A navíc začnou vonět ovocně bonbónkově.

Avatar
barbucha (29.9.2016 )

Tady nam jde vcelku povedena vune nejen v lajne znacky, ale rovnez dost i ve smeru libivosti. Coz se nemusi kazdymu libit (treba mne).

Hromada korennyho kosatce, aaach. Hodne moc dreva, aaaaaaaach. K tomu jehlici, jalovec...ach boooze! Potud super.

Ze tam vrzli i nejaky ty cerveny bobule, taky v poradku, porad jsme v lese a tu syrovost je potreba kapku prisladit. Lec z lesa jsme se ani nevim jak nahle dostali na znacne romantickou, cervanky proslunenou mytinku, kde nas cekaji zaveje fialek A ten krasnej les je razem daleko...