databáze 135030 vůní od 9141 značek a 1724 parfumérů

Tubéreuse Nue Tom Ford

Tubéreuse Nue
značka: Tom Ford
parfumér:
rok: 2021
určení: unisex
hlava: sečuánský pepř z Nepálu, lilie, jasmín
srdce: absolut indické tuberózy, benzoin, kakao, styrax
základ: semiš, pižmo, oud, tonka

řada Private Blend

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
jerry (15.5.2021 )

Máslové bílé květiny, zpočátku trochu palčivé, postupně se usadily so nasládlého našlehaného pižmového bílokvětinového krémového mýdélka (nebo mýdlového krému) s jemným balzámovám tónem. Akorát si ji nedovedu představit jako unisex - toto je vůně ryze dámská.

Avatar
euridike (08.4.2021 )

Ano.

Mám svůj svět.

A v něm nemají místo polovičaté věci.

Emoce musejí být velké /i když třeba velmi tiché/, hudba nahlas, bouře taky, i všechny zvony světa, dokud je ještě slyšíš, když šeď - tak všechny její odstíny, žádné bílé lži, všechno v klimaxu - a když ne, tak ať o tom, sakra, alespoň vím.

A tuberóza prostě musí být nemravná - a klidně sofistikovaně nemravná, o to lépe, má v ní být enfant terrible i femme fatale i Lolita i fracek na pár facek, kterej dělá ty největší žvýkačkový bubliny ever. A klidně ať je v tom i trocha naivity, i frackové bývají naivní, ne že ne, trocha nevinné dětskosti v tom všem může být, i když na to jeden doplatí otevřenou zlomeninou srdečního svalu, to všechno je v pořádku.

Jenže tahle tuberóza je prostě zkrocená, na uzdě, tak nějak bez křídel a odvahy a... A tak...

Protože tuberóza má být ta, co na Tebe křičí "I could buy and sell this place - so kiss it", tuberóze je jedno, že ví ona, protože ona chce, aby věděl i celej svět. Jenže tahle ne. Tahle tuberóza je Miss Milkshake a roztleskávačka k tomu. Dobře pro ni. Asi je jí s tím dobře. S tou líbivostí a titulem Miss sympatie. Jenže Carnal Flower by ji položila na lopatky jediným pohledem.

Takže ne.

Tahle tuberóza nebude přítelkyně. Ani ceněná známost. Se prostě nedá nic dělat...

Avatar
blackviolet (27.2.2021 )

Tuberóza, která je v prvních momentech citronově svěží a hodně opepřená, ale vzápětí jako by byla zabalená do křídového papíru, bílého, hladkého a lesklého, který ji pevně objímá. Voskový tón přidávají lilie, jinak je tuberóza neindolická a nekafrová, je vlastně líbivá. Po závanu kávy, který by mohl být i kakao, jak se píše ve složení, se tuberóza přehoupne do žvýkačkové sladkosti a spolu s malým jasmínovým mydélkem se kolem křídového papíru ovine ještě suchý pudrový semiš.
Tubéreuse Nue je hodně jiná než ikonické tuberózovky jako Carnal Flower, Fracas nebo Tuberéuse Criminelle. Je daleko jemnější a modernější, líbivější a tak nějak syntetičtější, ale ne nezajímavá.