databáze 120135 vůní od 8510 značek a 1611 parfumérů

Tuberéuse Impériale Parfums BDK

Tuberéuse Impériale
značka: Parfums BDK
parfumér: Matton, Cécile
rok: 2016
určení: unisex
hlava: vrbovka úzkolistá, pelargónie
srdce: indická tuberóza, ylang ylang, jasmín sambac, kosatec, egyptský jasmín
základ: kašmeran, santalové dřevo, kadidlo, madagaskarská vanilka, pačuli ze Singapuru, benzoin, cypřiš
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
blackviolet (28.9.2020 )

Tuberózovka vzdušná a líbivá, na hony vzdálená tuberózám svůdným nebo kriminálním, které dovedou sevřít tak pevně, až některým tuberózou dosud nepolíbeným jedincům dojde dech.
Tady má pudrová tuberóza jako společnice citrusovou gardénii, zelený jasmín a slunečný ylang ylang a je prohřátá sladkým benzoinem, santalem a vanilkou.


Avatar
slniecko (11.1.2020 )

Čo spraviť s tuberózou, aby sme ju ani nepokazili, a aj urobili vhodnú (aj) pre pánov? Prihodíme trochu zelených tónov na čele s jemne horkastou pelargónou, odľahčíme pár kvietkami zelene pôsobiaceho jazmínu a o-pa-tr-ne odymíme trochou kadidla. Ale fakt opatrne. Výsledok? Vzdušná, zaujímavá tuberózová unisexovka, vo svojej kategórii pomerne netradičná.

Avatar
Korsičanka (18.10.2018 )

Nevím, jak voní kvítky vrbovky úzkolisté:) Zpočátku cítím jasmín s pelargonií, ta se však drží v povzdálí, neb vůně sládne - zřejmě ylangem a nekřiklavou tuberózou. Spojení bílých květin mi chvílemi připomíná zralou broskev, která však ve složení uvedená není. A nějaká větrovost se lehce vkrádá...
Kašmeran taky nepoznám. Benzoin s vanilkou vůni uklidňují, ale nezbavují ji intenzity. Tuberóza i jasmín se mi vrací při každém mávnutí rukou. Vůně v jemných závanech jakoby mýdlovatí. Konečně jsem se dočkala i santalu, ale pačuli? Nevím. Myslím, že milovnice nevyčnívajících bílokvětinovek - pokud nepřeženou aplikaci - by mohly být spokojené. Na pánech si ji fakt představit nedokážu.