databáze 115567 vůní od 8363 značek a 1573 parfumérů

Tobacco Franck Boclet

Tobacco
značka: Franck Boclet
parfumér:
rok: 2014
určení: pro muže
hlava: zázvor, tabák, švestka
srdce: hřebíček, tonka, cedr
základ: vetiver, benzoin, vanilka
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
jerry (17.9.2019 )

Suchý tabák rozpuštěný ve sladkém hustém švestkovém víně, s lehkou stopou najemno drceného hřebíčku a sladkého balzámu. Je sice prezentována jako pánská, ale je víc unisexovější než některé unisexy. Nelze nesrovnávat s fordovskou Tobacco Vanille a Sweet Tobacco (François Deli), protože podoba všech třech vůní je víc než zřetelná - pokud se opisovalo (troufám si tvrdit, že nejspíš ano), tak se opisovalo hodně dobře.

Avatar
alibi (30.5.2017 )

Anglický dům - malý, útulný. Kompot v hrnci se už nějakou tu chvíli vaří a kuchyní se rozlévá vůně koření a jablek. Zavolala na něj, ať si přijde vzít, ale asi jí neslyšel. Nakoukne k němu do pracovny. On ani nezvedne hlavu, nevnímá ji. Je tak zaujatý svými zápisky, že si ani nezapálil doutník, který si prve přichystal. Přijde k němu, obejme ho a zeptá se, co to píše. Pokusí se jí to ve zkratce říct, ona nechápe, on vysvětluje, zapovídají se. Smějí se. A kompot se brzy začne připalovat.

Vůně je jako muž, který se nepředvádí, nikomu nic nedokazuje. Ani sobě. Má kořeny, o které se lze opřít, rodinu, která ho zformovala. Stojí nohama na zemi. Zná své přednosti i slabiny. Ví, odkud a kam směřuje. A dobře ví, že i když ta cesta není vždy snadná, s milující ženou po svém boku se mu půjde lehčeji.

Vůně jablečného, nebo švestkového kompotu, okořeněného hřebíčkem se prolne s vůní tabáku a pryskyřicemi v základu, který je z oblečení překrásně cítit i druhý den. Sladká pryskyřice a suše vyznívající vetiver mi připomenuly část z Chergui (Serge Lutens). Tobacco má však dvojvaječné dvojče. Velmi podobná a také nádherná vůně je Tobacco Vanille (Tom Ford), která má ovšem v hlavě více hřebíčku a v základu více vanilky, ale působí na mě spíše jako krásný předmět, luxusní vanilkový doutník s ovocným nádechem. Tabák od Bocleta je plný života. A směle ho může nosit i žena.

Avatar
Miru (23.5.2016 )

Příjemná tabákovka.
Listy tabáku jsou akorát proschlé...
(sice už dost suché, ale ne na troud/nedrolí se na prach, ale jsou uvnitř pořád trochu živé, houževnaté)
...vůně začíná velmi tlumenou ale jasnou švestkou s roztaveným, a opět tlumeně vonícím, zázvorem.
Mírně šťavnaté, teplé,
nasládlé skoro minimálně/akorát,
lahodně.
Natupuje tabák...
...opět jeho tóny působí jakoby rozostřeně.
Tobacco mě velmi překvapila,
opravdu povedená vůně na téma tabák...
Nevnucuje se, není přeslazená ani přetabákovaná,
přestože její ingredience voní, jsou zpracovány tlumeně, decentně,
vnímám je jasně, krásně a bez problémů,
jo, prostě se Tobacco moc dobře čichá...