databáze 143478 vůní od 9510 značek a 1813 parfumérů

Tilda Swinton - Like This Etat Libre d'Orange

Tilda Swinton - Like This
značka: Etat Libre d'Orange
parfumér: Bijaoui, Mathilde
rok: 2010
určení: pro ženy
hlava: zázvor, dýně, mandarinka
srdce: slaměnka, neroli, růže
základ: otočník, pižmo, vetiver
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
jerry (21.8.2019 )

V úvodu příjemná (a neobvyklá) kombinace mandarinkovo-dýňovo-zázvorového želé. Velmi rychle se objevil ostrý, trochu nahnilý, zelený tón, ze kterého se vyklubalo neroli. Po rozvonění ještě připálený piškot (zmiňují to i jiné recenze, takže to nebude náhoda). Lehce kouřový suchý vetiver v dojezdu ostré tóny uhladil a "cocacolový" otočník vůni posunul o level výš. Ale ani tak nic pro mě...

Avatar
Miru (12.2.2017 )

Zázvor
Dýně
Kosatec
(no, ve složení není, ale voní to naprosto stejně jako vláčně suchý jemně dřevitý a nesladký kosatec. Ale asi to bude onen, ve složení zmiňovaný, vetiver)
- tyto tři persony se chovají distingovaně, téměř škrobeně,
nejsou štiplavé(jako čerstvě strouhaný zázvor), ani
přehnaně šťavnatě švachtavě(jako rozvařená dýně), ani
mrkvové(jako snaha o "bezva" podobu kosatce).
Mezi těmito ingrediencemi si však ihned od samého začátku nenápadně, leč rozpustile poskakuje růže...
...růže máčená ve velmi mírně nasládlém sirupu z neroli, jež
výše jmenované pozitury na jednu stranu pokouší, téměř se jim vysmívá a
na stranu druhou je konejší, hladí a klidní svým pohledem, dotekem.
Přivřené oči do pozdně letního jasu slunce,
ve vzduchu voní teplo ochucené obilným prachem a hustým medově nasládlým pylem z otočníkových keřů obtěžkaných množstvím drobných květenství.
Vůně není těžká a přeslazená po medu,
vůbec ne.
Možná právě slamněnka svojí křehkostí a pichlavým éterickým horkem ohně dodává lehkost, beztarostnost, volnost...
Přesto má Like This takovou zvláštní vlastnost - přivřete-li oči, jakoby se vám do nohou a postupně i do celého těla rozlévala příjemná malátnost až tíha,
vnímáte jen klid, a vás objímající slunce...
Nikdy nestuduji, proč který návrhář tu kterou vůni navrhuje, jaké má parfém pozadí, historii vzniku.
Ale tady - ano, až když jsem si po zkoušení přečetla recenze druhých, souhlasím,
resp.
Like This jsou prázdniny v dětství u milované babičky...
08/02/17

Avatar
wendulka (01.2.2017 )

Souhlasím s euridike, že Tilda musela mít to dětství opravdu krásné. Asi musela mít ráda dýňový koláč - cítím ho tam stejně jako andry - který se prolíná s vůní šťavnaté mandarinky a kandovaného zázvoru. Po rozvonění se objevuje i ta medovost slaměnky - je zajímavé, jak jsou ve vůních vzpomínky na dětství spojené vždy buď s čajem s medem nebo s mlékem s medem. Zároveň v Like This ta slaměnka hezky pracuje, že nepřináší jen tu zcukernatělou medovost jako v Immortelle de Corse (L´Occitane), ale zároveň pomáhá (možná i s přispěním toho vetiveru) vytvořit dojem opět andry zmíněné lehce připálené krusty korpusu toho koláče a přináší i vůni sena, což mě vždycky tak nějak obecně evokuje venkov. No a do toho je krásně zakomponována váza s květinami a hebkým bílým pižmem, přičemž pro mě je nejrozpoznatelnější otočník s perlivými coca colovými tóny. Opravdu velmi emotivní, uklidňující a na rozdíl od Néa nepřeslazená vůně.

Avatar
euridike (26.12.2016 )

Parfém Like This je v rámci značky Etat Libre d´Orange poněkud výjimečný - žádné dvojsmysly, sexuální provokace či lascivnost. Důvod je prozaický - s tímto parfémem spojila své jméno britská herečka Tilda Swinton a je inspirován vůněmi jejího dětství. Prolínají se tu tři výrazné linie - šťavnatá a svěží mandarinka, hřejivý zázvor s medem a náruč květů, které rozvonělo letní slunce (slaměnka, růže, otočník). Všechnu tu sladkost zmírňují a tiší nahořklý vetiver a pižmo, což zabraňuje tomu, aby se sladké zvrhlo v přeslazené... Říkám si, že Tilda musela mít hezké dětství - bezstarostné, klidné a láskyplné. Za zmínku stojí ještě dvě fakta - perfumérka Mathilde Bijaoui obdržela za tento parfém od The Fragrance Foundation France cenu The Specialists Award /pro nejlepší parfém roku od nezávislých značek/. Navíc parfém nese název oblíbené básně Tildy Swinton, jejíž autorkou je Mewlana Jalaluddin Rumi - tuto báseň v podání Tildy Swinton je možné si poslechnout na YouTube (a stojí to za to).

Avatar
andry (31.1.2015 )

Z nepříliš proslazeného dýňového kompotu je dýňový koláč, opět nepřeslazený, a je možno cítit i lehce připálenou krustu korpusu, případně i kandované ovoce. Daly by se najít styčné body s Esteban Baume Tolu (která je ovšem sladší), možná to bude ta slaměnka ve složení.