databáze 116848 vůní od 8389 značek a 1581 parfumérů

The Night Frederic Malle

The Night
značka: Frederic Malle
parfumér: Ropion, Dominique
rok: 2014
určení: unisex
složení: indický oud, ambra, turecká růže

Dostupná exkluzivně jen v Bloomingdale's v Dubaji.

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
ModestMourek (10.6.2018 )

The Night je podle Malleho slov „parfémem s největším obsahem přírodního oudu“ a musím uznat, že je to znát. Indický oud je první a hlavní složkou. Je výrazný, živočišný a postupně se uhlazuje z pryskyřičného propolisu na stáj a ze stáje na hebkou srst arabského plnokrevníka. Jeho přírodní původ je nepopiratelný: ani na okamžik není štiplavě fekální, jak tomu někdy bývá u syntetických náhražek oudu. Druhou složkou je růže, podle oficiálního zdroje turecká, to však nerozliším. Objeví se po několika hodinách jako mírně olejovitý tón v hladkém kouřovém oudu. Třetí složkou je pravá ambra, oficiální zdroj sice uvádí kadidlo a santalové dřevo, nicméně ani jedno z toho necítím. Je krémová, vzdušná, se špetkou soli a koření a zvolna splývá s kůží nositele. Zkrátka orientální luxus.

Avatar
Cervanek (18.11.2017 )

Nádhera surového oudu indického s růží à la Portrait of a Lady. Vůně se vyvíjí několik hodin do plné krásy jako správná arabka. Úctyhodné dílo nearabského Nosa. Máte můj velky respekt, Monsieur Dominique Ropion! Není co dodat, jen využít příhodnou chvíli ke koupi flakónu.

Avatar
fija (17.3.2016 )

Nemusím vůně s oudem, na mé poličce moc oudovek nenajdete. Vendulka mne předem varovala, že vůně mne nejspíš porazí. Poslušně hlásím, neporazila :-). Zato mne velice překvapila, v tom nejlepším slova smyslu.... U mne to nebyl oud šmrncnutý Portaitem... u mne je to to nejlepší z Portraitu, patřičně zahuštěné a šmrncnuté oudem :-). Výraznější oud se u mne konal opravdu velmi malou chvilku po nástřiku a už od začátku byl podbarvený růží. Koňská stáj se nekonala... jen taková stopa, jako když venku na pastvě kolem vás proběhne kůň....

Vůně má úžasnou intenzitu i výdrž.

Jo, tuhle vůni bych mohla nosit... i když to pochopitelně není vůně na každý den...

Avatar
wendulka (08.6.2015 )

Je arabka jak poleno. Zapomeňte na veškeré evropské oudovky, dokonce zapomeňte i na většinu levných arabek, protože tohle jen tak nepotkáte. Oud se hlásí o slovo ihned po nástřiku. Má medicinální, lehce propolisový nástup. Zanedlouho se však promění ve vyhřívanou koňskou stáj. Ne ve špinavý kravín jako např. v Oud Assam (Rania J.), ale v čistě poklizenou stáj, vystlanou slámou. Nikdy bych nevěřila, že na tuhle vůni natrefím v nějakém parfému, no stalo se.

Avšak nezůstává jen u oudu, on se nám totiž promísí se zlatavou hořkoslanou ambrou s máslovými podtóny (ano, věřím, že tady je pravá), která z oudu vyloudí příjemnou kouřovou linku. Oud tak v další fázi společně s ní a špetkou kadidla ukáže další polohu stříbrošedého mlžného oparu, při němž si nelze nevzpomenout na mojí milovanou Portrait of a Lady.

Jenže růže v The Night je úplně jiná. Sice se vlastně celou dobu drží v pozadí a projeví se až po pořádném rozvonění, ale rozhodně není chladně elegantní jako Dáma z portrétu. Naopak je vřelá a vyznačuje se jemně kořenitou vůní. Zkráceně řečeno: The Night je voskově rudá růže vpletená do hřívy nebo možná i věnec rudých růží, omotaných kolem krku arabského plnokrevníka ve vyhřívané koňské stáji.

Ano, drtivá většina Evropanů by na takovou vůní pohlíželi se zděšením a možná rovnou vzali nohy na ramena, ledva byste se s ní k nim přiblížili, v tomhle ohledu si jistě najde širší klientelu v arabském světě, přesto jsem jí já, dosavadní odpůrkyně výrazných oudovek, zcela očarovaná. I intenzita je doslova omračující, pouhé dva střiky vydrží na kůži celý den! To se mi ještě u žádné vůně nestalo a že už jsem jich vyzkoušela pěknou řádku :) . Pokud se vám tedy letos poštěstí dovolená v Dubaji, určitě se zastavte v Bloomingdale's a vyzkoušejte.