databáze 117994 vůní od 8441 značek a 1588 parfumérů

The Black Knight Francesca Bianchi

The Black Knight
značka: Francesca Bianchi
parfumér: Bianchi, Francesca
rok: 2019
určení: unisex
složení: pelyněk, kmín, med, bulharská růže, narcis, kosatcové máslo, včelí vosk, cedrové dřevo, vetiver, pačuli, větvičník, kůže
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
wendulka (08.7.2020 )

Pro rytířské příběhy mám slabost už od dětství. Ten od Francescy mě rovněž nezklamal. Nepostrádá totiž jak romantiku, tak trochu tajemna a napětí s přesně nadávkovanou špetkou živočišného náboje. Černý rytíř v něm tryskem cválá za soumraku po prašné lesní cestě na svém vraníkovi. Koženou uzdou jej pobízí k co nejrychlejšímu trysku.

Spěchá totiž za svou vyvolenou dámou, jíž je kořenitá růže s pudrově alabastrovou pletí s dlouhými kadeřemi v barvě žloutnoucí slámy. Oděná do kosatcového nachu už jej toužebně očekává se džbánem medoviny, aby spolu nakonec mohli ulehnout pod mechový baldachýn, jakmile dohoří svíčka z včelího vosku.

Avatar
blackviolet (13.10.2019 )

Černý rytíř. Francesku inspirovala postava Černého rytíře, osobnost Giovanni Dalle Bande Nere z rodu Medici, který se proslavil jako neohrožený velitel žoldnéřů v 16. století.
A opravdu. Vůně je temná jako vojenské ležení za soumraku. Schované za divokými keři stojí stany, uprostřed hoří oheň, opodál se pasou koně a jejich kožená sedla visí na dřevěných hřebech.
Ale tentokrát se Francesca vyhnula živočišnosti, naopak vnesla do ležení trochu poetiky.
U kůže s odlesky zeleně a dřevitého vetiveru je máslový kosatec, po pačuli stéká kapka medu a v kouři kvete rudá pudrová růže. Ale jen než se přes ležení rozprostře mechová noc.