databáze 145479 vůní od 9613 značek a 1830 parfumérů

Tetramorph House of Matriarch

Tetramorph
značka: House of Matriarch
parfumér: Meshell, Christi
rok: 2019
určení: unisex
složení: list růže, gardénie, větvičník, pižmo, živočišné tóny
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
wendulka (18.9.2022 )

Vnímám ji podobně jako andry. Od úvodního dojmu čistě vypraného, jemně naškrobeného ložního prádla se přehoupne do květinářství, kam právě dovezli obrovskou várku nařezaných květin. O tom, že jsou opravdu čerstvé, svědčí krúpěje lepkavé rostlinné šťávy na jejich stoncích. V závěru vší tou květinovou zelení začnou společně se zrnky pižmového pudru probleskovat lehké závany příjemné živočišnosti a celkově skutečně působí zvláštně étericky.

Avatar
andry (28.7.2022 )

Tetramorph má v sobě údajně spojovat 4 základní typy vůní: květinové, svěží zelené, čisté pižmové a živočišné. A je fakt, že vůně je jako procházka příběhem.
Začíná vlahou zelení zahalenou mlžným oparem měkkého bílého pižma, měkce a s pudrovým nádechem. Zeleň nabere na intenzitě a vůně se poměrně rychle přehoupne do květinářství plného čerstvě nařezaných květin. Květiny nejsou omamné, nekřičí, nedusí, ale lepkavá šťáva z jejích čerstvě uřezaných lodyh prodchne vzduch. V této fázi mi připomíná vůně typu Lutensovy De Profundis. Najednou zpovzdálí začínají probleskovat závany hřejivého živočišna. Žádná stáj nebo zpocené podpaží, jen zahřáté tělo. Stále je cítit stonky květin, tentokrát už spíš dřevnaté a zeleně nahořklé, křehké krémové květiny a nasládlý pudr. Vůně je éterická svou podstatou, nikoli intenzitou, a návykově láká ke zkoumání svých dalších zákoutí. Celkově trochu připomíná i Huemul (Fueguia 1833).