databáze 142655 vůní od 9485 značek a 1805 parfumérů

Terrasse à St-Germain Jul et Mad

Terrasse à St-Germain
značka: Jul et Mad
parfumér: Piot, Dorothée
rok: 2012
určení: pro ženy
hlava: grep, mandarinka, rebarbora
srdce: frézie, lotosový květ, modrá růže
základ: pižmo, santal, indonéské pačuli
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
Markys (08.5.2019 )

Tak této vůni cítím vůni městské ulice za plného provozu.Krásná dáma míří na schůzku ulicemi Paříže. Je cítitjejí květinový parfém, ale i výfuky aut, i koktejl v baru a kytice květin, kterou dostala.Městská luxusní vůně, velmi proměnlivá, ale s květinovým a příjemným výsledným dojmem.

Avatar
Dalia (17.2.2018 )

Láska ve vzduchu ...

Zelenkavě květinová kompozice lehce starosvětského ražení. Mísí v sobě citrusově nahořklé tóny a něžně sladké akordy květin se stopou dřevitosti, mezi nimiž dominuje křehká frézie.
Vůně stvořená pro jarní rozpuk přírody, pro okouzlení ducha, pro snění ...

Avatar
Fleur (25.7.2017 )

Ulici St. Germain mám v Paříži docela prochozenou, ale nikdy jsem si s ní nespojovala konkrétní vůni. A Terasse je pro mě spíše zahradní než městskou vůní. Nepatrně svíravá rebarbora vedle záhonu růží, které vidím ve žluté barvě. Plechová konev naplněná dešťovou vodou a pačuli vonící trávou. Ke konci se vůně přesune do pokoje, kde v letním průvanu vlají bílé záclony vonící mýdlem a z růží ve váze opadávají ztěžklé okvětní plátky.

Ačkoliv: bulvár se ve vůni také trochu ozývá. Hořce šumivý začátek má v sobě i kovové stopy - cinkot drobných mincí, hluk projíždějících aut. Guerlainova Champs-Elysées je optimistická květinová vůně, v níž po nejznámějším pařížském bulváru rychle kráčí energická žena, které úsměv z tváře nesmažou ani davy lidí a věčně troubící auta, mezi nimiž se proplétá. Terasse a St. Germain představuje rozvážnější chůzi, s občasnými zastávkami či pozorováním městského ruchu od venkovního stolečku kavárny, která v Paříži bývá součástí ulice. Terasse je v tomto pojetí oázou klidu, momentem úlevného zastavení, z jehož perspektivy se ulice jako metafora celého světa najednou jeví úplně jinak.

Avatar
wendulka (25.5.2016 )

Ze všech vůní, které značka dosud vydala, je to právě tahle, která má nejromantičtější pozadí. Má totiž odrážet příběh samotného prvního setkání zakladatelů značky, kdy se tihle dva střetli na terase jedné z pařížských kaváren v St. Germain. A i samotná vůně se nese v tomto duchu. Hned v úvodu vás jako sluneční paprsky přivítají jiskřivé citrusy s kyselkavou rebarborou.

Postupně se přidají vodní květy s překvapivě příjemně svěží frézií a růží, které působí jako čerstvý letní větřík. Trocha santalu v další fázi by pak možná mohla představovat kavárenské stoly, hebké bílé pižmo čerstvě vyprané ubrusy na těchto stolech a vlhké zemité tóny pačuli zase samotné terasy St. Germain s okolní zelení. Jen ta káva se z příběhu samotné vůně nějak vytratila, ale to je zanedbatelný detail :) .