databáze 135005 vůní od 9139 značek a 1723 parfumérů

Tabac Blond (Parfum) Caron

Tabac Blond (Parfum)
značka: Caron
parfumér: Daltroff, Ernest
rok: 1919
určení: pro ženy
složení: světlý tabák, kůže, ambra, kadidlo, vanilka, karafiát, lípa, kosatec, vetiver, ylang-ylang, cedr, pačuli, pižmo
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
Cervanek (22.11.2021 )

Starosvětská pudrovo-květinová, tedy. karafiátovo-modrohodinová a jemně tabáková vůně, lehkou rukou okořeněna pačulí.. Našla bych zde i stopy po Parfum Sacré. Old-School klasika, parfém s velkým "P" a Caron jako vyšitý.

Avatar
wendulka (14.10.2015 )

Pohlédnu-li na dobu vzniku této vůně a přičichnu k ní, neubráním se podobně jako u Gardénie od Isabey myšlence na "zlatá dvacátá léta" a především pak vzpomínce na Marlene Dietrichovou. Kdo jiný než ona by měl reprezentovat takovou vůni? A i když mám ve vlastnictví už onu poupravenou verzi, která bývá ve srovnání s tou původní označována jako "nevýrazná a málo temná", osobně si myslím, že by i v současné podobě budila v tehdejší společnosti řeči.

Začátek se mi jeví totiž takový, jak zde bylo popisováno, tedy zeleně chyprový a ostrý v kombinaci s květinově pikantním karafiátem. Po nějaké chvíli už vůně nabírá onen tabákový směr, kromě něj je tu i zakouřená měkce zbroušená kůže a lehká stopa živočišna. Není to nijak přehnaně temné nebo agresivně pánské, ale i tak už aspoň tuším, kde se nejspíš inspirovali následovníci "koženotabákových" vůní a i ten obraz Marlene s tolik nezbytnou cigaretou v ruce a pobrukující některou z jejich slavných písní mi do toho zapadá.

O zjemnění vůně se stará "pudrový" kosatec spolu se suchým drhnoucím vetiverem. V dřevitém základu, z něhož je nejvýraznější cedr, cítím i seno, které kromě zvýraznění "suchosti" vůně má i lehce prosvětlující účinek. Vše se navíc pojí s nasládlou pryskyřičnatou ambrou. Vrací se již zmiňovaná jemná dávka živočišnosti a v úplném dojezdu i trocha pudrové vanilky. Hned po Farnesianě je to pro mě druhá nejkrásnější z fontánových vůní od Caronu.