databáze 131740 vůní od 8971 značek a 1696 parfumérů

Synthetic Jungle Frederic Malle

Synthetic Jungle
značka: Frederic Malle
parfumér: Flipo, Anne
rok: 2021
určení: unisex
složení: bazalka, konvalinka, galbanum, jasmín, pačuli
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
Korsičanka (11.9.2021 )

Pokud konvalinky, tak nesladké. Mám je ráda, ale samotné v začátku příliš necítím. Spíš bazalku s galbanem, které sládne a působí jako "kulatá" angelika. Po 10 hodinách na papírku připomíná bazalkovou Paris-Deauville od Chanelu.
Na kůži vůni v průběhu vnímám opravdu "džunglově", tam se zdrží určitě pár hodin. Právě takto jsem si představovala výdrž u oné exkluzívní chanelky.
Nic syntetického z vůně nevyčnívá, kdo má rád sladší zeleň typu Soleil de Jeddah od SHL či arabského Shumukh od Äsgharali, nebo konvalinkové limitky od Guerlaina, doporučuji vyzkoušet.

Avatar
Fleur (29.7.2021 )

Konvalinková džungle přes instagramový filtr Perpetua. Hra zelených valérů. Porcelánově bílé naducané kuličky se rozevřou do podoby drobných zvonků, které je více cítit než vidět mezi namodrale tmavým břečťanem a sytě zelenou trávou ve věčně vlhkém zahradním podrostu pod zdřevnatělým kmínkem magnólie. Voní s upejpavou omamností, ale vytrvale. V jejich křehkém světě se neodehrávají žádná dramata, takže když je po dvou hodinách nenápadně vystřídá jasmín, nepůsobí to nijak překvapivě. Do stinné zeleně vpadne pár slunečních paprsků, někdo projel fotografii filtrem Slumber a konvalinky se v tomhle rozlišení už ztratily.