databáze 136663 vůní od 9210 značek a 1743 parfumérů

Synthetic Jungle Frederic Malle

Synthetic Jungle
značka: Frederic Malle
parfumér: Flipo, Anne
rok: 2021
určení: unisex
složení: bazalka, konvalinka, galbanum, jasmín, pačuli
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
alibi (17.12.2021 )

Sofistikovanější Chanson d'Eau (Coty)

Avatar
blackviolet (29.11.2021 )

Skleník v květinářství, zelené rostliny, listy, lodyhy, poupata, všechno bují v tom příjemném vlhkém teple. Také kytice konvalinek s voňavými bílými zvonečky v hroznech, uprostřed zelených lístků, větvičky jasmínu a hyacinty, vše zabalené ve fólii. A dole pod tou zelenou džunglí jsou ještě keříčky pačule.

Avatar
slniecko (20.10.2021 )

Syntetická ďžungľa vonia ako....áno....syntetická džungľa!!! Ako lacné, zato o to intenzívnejšie konvalinkové mydlo, a do toho rezané stonky cibuľovín. Ok, tak nič nie je menej džungľovaté, ako predstava vymydlených rúk a tulipánov vo váze, ja viem, ale je k tomu určite pustená telka a v nej Ooh, Aah & You od Disneyho...
Ešte ma napadá, že takto to zvykne voňať v kvetinárstve, tam vzadu, kde režú a viažu kvety....ostrá vôňa zelene, chlad, vlhká zem, v nej rozšľapané rôzne tropické lístie dovezené ktovieodkiaľ a kopa celofánu a umelých mašlí.
Ako nosiť si to neviem predstaviť, ale úlet je to dobrý.

Avatar
Martula (10.10.2021 )

Fáze "Jungle" je super. Trpce zelené šlahouny džungle všude kolem, vlhké a tlející listí pod nohami. Nakopávací nahořklost a sytá šťavnatost. Bohužel fáze "Syhthetic" pro mě nenositelná. Asi konvalinky můžou za dojem zmačkaného celofánu, kterého se nemůžu zbavit.. doufala jsem, že po rozložení zmizí, ale mám ho tam pořád.

Avatar
Korsičanka (11.9.2021 )

Pokud konvalinky, tak nesladké. Mám je ráda, ale samotné v začátku příliš necítím. Spíš bazalku s galbanem, které sládne a působí jako "kulatá" angelika. Po 10 hodinách na papírku připomíná bazalkovou Paris-Deauville od Chanelu.
Na kůži vůni v průběhu vnímám opravdu "džunglově", tam se zdrží určitě pár hodin. Právě takto jsem si představovala výdrž u oné exkluzívní chanelky.
Nic syntetického z vůně nevyčnívá, kdo má rád sladší zeleň typu Soleil de Jeddah od SHL či arabského Shumukh od Äsgharali, nebo konvalinkové limitky od Guerlaina, doporučuji vyzkoušet.

Avatar
Fleur (29.7.2021 )

Konvalinková džungle přes instagramový filtr Perpetua. Hra zelených valérů. Porcelánově bílé naducané kuličky se rozevřou do podoby drobných zvonků, které je více cítit než vidět mezi namodrale tmavým břečťanem a sytě zelenou trávou ve věčně vlhkém zahradním podrostu pod zdřevnatělým kmínkem magnólie. Voní s upejpavou omamností, ale vytrvale. V jejich křehkém světě se neodehrávají žádná dramata, takže když je po dvou hodinách nenápadně vystřídá jasmín, nepůsobí to nijak překvapivě. Do stinné zeleně vpadne pár slunečních paprsků, někdo projel fotografii filtrem Slumber a konvalinky se v tomhle rozlišení už ztratily.