databáze 123970 vůní od 8622 značek a 1631 parfumérů

Sycomore (Eau de Toilette) Chanel

Sycomore (Eau de Toilette)
značka: Chanel
parfumér: Polge, Jacques , Sheldrake, Christopher
rok: 2008
určení: pro ženy
složení: aldehydy, koření, růžový pepř, santalové dřevo, tabák, fialka, vetiver, jalovec, cypřiš

kolekce Les Exclusifs

Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
jerry (28.11.2020 )

Začátek sice takový drsnější - tipuju to na pepř, ale docela rychle se rozvinula zvláštní jemná vůně cypřiše a jalovcového jehličí - připomnělo mi krásný venkovský hřbitov po teplém letním deštíku. V další fázi nastoupil hedvábně jemný hladivý grep (ve složení ale není - že by za tím byl větvičník s čímsi?) a nakonec se vrátil cypřiš a slabý tis. Nesladká nekvětinová, hodně elegantní vůně, která mě naprosto dostala - podle složení jsem čekala něco pro mě nenositelného, ale opak je pravdou.

Avatar
wendulka (02.5.2015 )

Můžu-li vztah k nějaké vůni označit za ambivalentní, pak to bude rozhodně Sycomore. Někdy mám pocit, že je to jedna z nejlepších osvěžujících vůní s vetiverem a jehličím vůbec, jindy na mně vyskočí až příliš nesympatického koření, citrusů a pánských tónů.

Vezměme to však od začátku. To je totiž hotový kalup: směs aldehydů, spousty drceného pepře a hořkého grepu. Za nimi se nezadržitelně dere jehličí a drhnoucí vetiver s prašnou zemitostí a slaným podtónem a chladné kouřové kadidlo a mech.

Pod mechovým podkladem však kromě zemitosti nacházím i malou stopu hořké čokolády, rozemletou na jemný prach. A nad tím vším se vznáší obláček, z něhož tu a tam zaprší pár citrusových kapek.