databáze 145500 vůní od 9615 značek a 1831 parfumérů

Super Cedar Byredo

Super Cedar
značka: Byredo
parfumér: Epinette, Jérôme
rok: 2016
určení: pro muže
hlava: růže
srdce: virginský cedr
základ: pižmo, haitský vetiver
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
jerry (15.1.2020 )

Název je všeříkající - cedr na začátku je nasládlý, uhlazený, se stopou květinového pudru. Rozvoněla se do sladkého vetiverového prachového pudru. Byť pánská, směle ji mohou nosit i dámy.

Avatar
ModestMourek (18.11.2018 )

Sametově dřevitá unisex vůně. Příjemná, nicméně poněkud lineární. Jemné tužkové ořezky ze dřeva virginského cedru jsou v úvodu mírně oslazeny neurčitými květinami a v závěru uhlazeny nesladkým pudrem. Výdrž se pohybuje kolem 4 hodin.

Avatar
andry (13.8.2016 )

Dřevitá vůně, minimalistická, leč efektní. Točí se kolem klasického suchého vyhlazeného cedru, který má sice ostrouhanotužkový nádech, ale nejde přes hranici neakceptovatelnosti (která mívá až skoro térovou podobu). Bílé pižmo cedru dodává čistou tělovou prohřátost a nespecifický květinový podtón jej zbavuje přílišné strohosti. Ač jej složení neuvádí, mám podezření i na přítomnost jemného nesladkého kosatcového pudru, díky nemuž dřevo získává až sametovou strukturu. O intenzitu není třeba se obávat a že by to byla pánská vůně? Ne, vyloženě unisex. Možná bych se tu nebála ani nějakého vrstvení...

Avatar
wendulka (27.3.2016 )

S cedrovým dřevem poměrně dost často zápasím. Navíc virginský cedr je přesně tím druhem, který tak často připomíná vůni ořezaných tužek, proto jsem původně první zmínku o této novince přešla s ledovým klidem a skoro nezájmem. No Jerome Epinette mě absolutně šokoval a nesmírně mile překvapil. Po tužkových odřezcích v ní není ani pamatky. Vytvořil totiž cedr a la santal. Sice tím zase malinko vykrádá svoji předchozí Mojave Ghost, no tentokrát mi to nijak zvlášť nevadí.

Na začátku jej osvěžil mýdlovou růží a přidal trochu rozmačkaných jalovcových bobulí, ale už po chvilce je tu krásný mléčný cedr s vůní máslové hrušky a sladce nazelenalou fialkou a pudrovým pižmem, jímž se Super Cedar nápadně hlásí k příbuzenství s mojavským duchem. Jen tady není ta hruška tak dominantní. Dokonce i v základu najdete stejné sněhobílé písečné tóny jen s tím rozdílem, že ambru tu vystřídal suchý vetiver.