databáze 128600 vůní od 8799 značek a 1667 parfumérů

Suerte La Martina

Suerte
značka: La Martina
parfumér:
rok: 2016
určení: pro muže
hlava: citrón, levandule
srdce: květ tabáku, myrha, skořice, hřebíček
základ: pačuli, guajakové dřevo, bílá ambra, benzoin, tonka, pižmo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (8)
Avatar
daniela (02.1.2021 )

Krásná skořicová vůně, připomněla mi původní Organzu Indécence - ta sice byla více vanilková, ale obě mají podobné vyznění, jemnou sladkost a lehce křupavou měkkost.

Avatar
andry (17.10.2020 )

Hladká nasládlá skořice s pikantním hřebíčkem, kterou po chvíli podbarví měkká, hebká kůže a nakonec se rozplyne v tonkově sladkém dýmkovém tabáku s lehce dřevitým obláčkem bílého pižma. Vyloženě unisex, nejvíc "pánský" na celé vůni je snad ten začátek. Moc povedená zahřívací vůně ve stylu Tobacco Vanille, kde nás ale neruší žádný jablečný štrůdl.

Avatar
slniecko (05.2.2019 )

Škorica, škorica s kožou. Veľmi príjemná, zo začiatku skôr pánska kombinácia, aj vďaka ľahkému tónu sušeného tabaku. Ovšem postupom času si drží pozície len škorica (a to teda neotrasiteľne) a tieto pánske tóny sa postupne vytrácajú a vymieňajú s jemnými tónmi tonky, benzoinu a jemnunkej ambry. Výmena nie je ani nie je ani rázna, ani jednorázová, skôr niečo sa zjaví, niečo odíde, o chvíľu sa vymenia trebárs nazad, ale v priebehu času na koži skončí delikátna negurmánska vôňa škorice na jemne balzamickom základe. Rozhodne vhodné aj pre dámy.

Avatar
Fleur (31.1.2019 )

Svěží začátek s jehličnatě pichlavou levandulí poměrně záhy utne nasládlé koření s uklidňující vůní tabáku. Dědeček mě vzal na výlet autobusem a preventivně mi dal cucavý bonbón lesněnku. Lesněnka září jako peridot, v ústech se z ní okamžitě uvolní palčivá svěžest, kterou vzápětí zalije sladká vlna. Autobus vjíždí do další zatáčky a mám pocit, že stejně krkolomně cestuje v mém těle žaludek. Řidič nám zastaví uprostřed úzké silnice lemované lesy a zatímco se autobus vzdaluje v oblaku prachu, dědeček bezradně obrací kapsy tvídového saka, jestli by to nespravila alespoň mléčná karamelka. Nespravila, v kapsách jsou stejně jen drobné kousky tabáku, které se vytrousily z dědečkových cigaret. Vložím svou dlaň do jeho teplé ruky a vyrazíme pěšky, po téhle silnici stejně nikdo nejezdí. Voní to tam lesněnkami, lesem, asfaltem, hřebíčkem, skořicí, mléčnými karamelami, tabákem... je mi krásně, ale na ten začátek raději nemyslím.

Avatar
jerry (23.1.2019 )

Skořice v hlavní roli. Na počátku se v rychlém sledu mihl kousíček suché citronové kůry, stopa sušených listů a trocha ledového pižma Ledové pižmo je ostatně tu více, tu méně, znatelné po celou dobu. Ke skořicovému prachu se předal prach cukrově hřebíčkový a prach balzámový. Po rozvonění skořice pro změnu s ambrově dřevitou pryskyřicí a se špetkou vanilky. Sladká tak akorát, aby to nebyla vysloveně gurmánka - odlehčuje ji vůně staré dřevěné kořenky, provoněné všemožným kořením a s dominantním sladkým růžovým pepřem. Je vedena jako pánská, ale je to jednoznačný unisex (který se navíc blíží spíš vůni dámské). Výdrž je příjemným bonusem.

Avatar
blackviolet (11.1.2019 )

Citronový krém s fialovými kvítky levandule a ovocně nasládlými květy tabáku je bohatě posypaný skořicí. Pačuli a dřevo citron brzy odsune a udělá místo krémové tonce s vanilkou a benzoinovou ambrou.

Avatar
Cervanek (28.12.2018 )

Teplá sladká skořicová gurmánka s citrónem, vanilkovým tabákem a guajakovým dřevem. Lehce mentolový podtón v začátku rychle mizí. Velmi povedená. Má v sobě vyhlazenou luxusní dřevitost z již nesehnatelné arabky Dareen. Krom všeho má nádherný flakón. Spíš dámská.

Avatar
wendulka (13.11.2018 )

Vezměte jeden citrón, rozkrájejte ho na plátky a posypte levandulovým cukrem. Ten nejhezčí pak použijte společně s květem tabáku jako dekoraci pro skořicovou palačinku. V rendlíku si potom rozpustíte bílou čokoládu s trochou másla a palačinku jí polijete a servírujte na dřevěném podnose.