databáze 116728 vůní od 8384 značek a 1580 parfumérů

Subtle Orchid 10 Krigler

Subtle Orchid 10
značka: Krigler
parfumér: Krigler, Albert
rok: 1910
určení: unisex
složení: bourbonská vanilka, orchidea, pomaranč, biele kvety
Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
viktorka_od splavu (12.9.2018 )

v začátku mám úplně intenzivní dojem vůně studeného mléka, ve kterém rozmíchávám vanilkový pudinkový prášek.. sladce mléčná a jemně oříšková vanilka, kterou vzápětí uzemní hrubší navinulý zemitý tón bourbonské vanilky. hrubá drsná kůže s prachem hlíny, vanilkový lusk tak seschlý, že se rozpadá v prach. prach až trochu dusivý.
subtilní? ne. květinový? ne, vůbec, kde?
za čas zjemní do nasládle vanilkové příjemné vůně, za kterou slaboulince cítím květinový závan. na mě je příliš "suchá".

Avatar
woman27 (05.3.2018 )

Já vnímám převážně květinovou složku, název "subtilní" je naprosto vystihující, jsou to jemné závany vůně kytice bílých květů, koupajících se ve vanilkové lázni. Nevyzní na mně nijak zvlášť sladce, spíše pudrově, typická labutěnka a stříbrná pudřenka, čokoládu ani jiné pamlsky nevnímám (možná je podvědomě nechci vnímat). Umně stvořená přímo pro mě - květinová, vanilkové tóny, pudrový dojezd, nádech luxusu a je taková šmrncovní - sexy dáma.

Avatar
jerry (03.11.2017 )

Mléčné karamelky a vanilka si vyrazily na odpolední posezení do cukrárny.

Avatar
Cervanek (22.10.2017 )

Rafinovaně a decentně namíchaná bourbonská vanilka sublimuje pomalu s až zkaramelizovanou náplní lahodné čokolády a pomerančovou kůrou.Postupně se mění ve ztracenou Dareen od Arabian Oudu. Je to velmi příjemná a teplá vůně do kožichu.

Avatar
wendulka (13.10.2017 )

Subtle se obvykle překládá jako jemná či decentní. K této orchideji se podle mě ovšem hodí další z možných významů tohoto adjektiva a to rafinovaná. Jsou to totiž typově stejné kousky pomerančů v čokoládové lázni Pikaa, jaké můžete znát ze Sorriso od Profumum Roma s tím rozdílem, že tahle lázeň kromě orchideje obsahuje i plátky něžných bílých kvítků v čele s tiaré, které z ní činí trochu víc, než jen vanilkovou gurmánku. Ideální zahřívací vůně na zimu.

Avatar
slniecko (27.12.2014 )

nesmierne nežná vanilka...

3.8.2018
Vanilková orchidea, neskutočne jemná a krehká...na prvý pohľad jemný a hebký vanilkový práškový cukor, ale kvetinový podtón to odnáša niekde trochu ďalej od typickej gurmánky. Ľahučká ako pierko letiace vo vetre, pritom s nekonečnou výdržou.