databáze 112442 vůní od 8280 značek a 1553 parfumérů

Speakeasy Frapin

Speakeasy
značka: Frapin
parfumér: Cortichiatto, Marc-Antoine
rok: 2012
určení: unisex
hlava: rumový extrakt, indická davana, italský pomeranč, limeta
srdce: ruská máta, egyptská pelargónie
základ: cístový absolut, labdanový absolut, styrax, tabákový absolut, absolut z liatrix, absolut ze slamněnky, absolut z tonky, bílé pižmo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
jerry (18.2.2020 )

Dýchánek u Frapina začal opravdu netradičně - silným mátovým čajem, vychlazeným, hojně oslazeným a ozdobeným strouhnutou citrusovou kůrou. A pak koňak - nikoliv však ve vyleštěné sklence, nýbrž v dřevěném soudku.......a nikoliv k pití, ale pouze k přičichnutí (a ještě jen na malou chvilku). Posléze ještě sladce kouřové balzámy a hodně suché byliny smíchané se sladkým senem - ovšem část sena zřejmě shořela a zbyly po ní jen závany štiplavého dýmu. Kdo by to byl řekl, že dýchánek bude lihuprostý a bude se spíše podobat návštěvě indického obchůdku s vonnými tyčinkami.

Avatar
ModestMourek (29.11.2018 )

Mojito ze sladké limetky, svěží máty a hřejivého rumu, potom štamprle hruškovice, sušené švestky, kytice slaměnek a nakonec sladký labdanový pudr. Výdrž přesahuje 4 hodin.

Avatar
slniecko (08.10.2015 )

Alebo na tému, tento rok bude oud aj v jogurtoch…no, tak tento je veľmi luxusný, veľmi dobre zapracovaný, veľmi prijemný…spája sa s typickou frapinovskou medovo-koňakovou notou, pekne sa to spoji do vône úžasného luxusného likéru, opojného a hladkého ako čierny satén…keby mi ten oud už tak nešiel na nervy, aj by som ho chcela…

Avatar
wendulka (07.2.2015 )

Název vznikl spojen slov speak easy a v době prohibice v USA se tak nazývaly bary, kde se tajně naléval alkohol. A snahou pochopitelně bylo neupoutat na sebe pozornost úřadů. A když už tu máme alkohol, nesmí chybět i další „zakázaná“ radost v podobě tabáku ;) . Jak už to ale tak bývá, Marc-Antoine Corticchiato se neomezil jen na dobu prohibice, inspiraci našel i v tropickém baru z Hemingwayova románu Mít a nemít: zamlžené sklenice, klubová křesla, kouř z kubánských doutníků mísící se s vlkým vzduchem z ventilátorů.

Na úvod tu máme osvěžení v podobě mojita (limeta, máta a nějaký ten rum), který si muž pro začátek objednal u baru. To mu však nestačí, odchází usadit se do koženého křesla v rohu místnosti, kde si vypije svůj nasládlý, zlatavě hřejivý frapinovský koňak. Zároveň se chystá zapálit si doutník, volně se povalující na slaměné ošatce na stole před ním. V tom mu ovšem zabrání přisednuvší si „bíločokoládová“ tonka a smyslně se k němu přivine – moc hezké spojení.