databáze 117814 vůní od 8433 značek a 1588 parfumérů

Solis Al Kimiya / Kemi Blending Magic

Solis
značka: Al Kimiya / Kemi Blending Magic
parfumér:
rok: 2017
určení: unisex
hlava: davana
srdce: benzoin, vetiver
základ: vanilka, oud
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
cashic (12.2.2020 )

sol nigra, černé slunce - Solis je jako magický rituál prováděný při slunečním zatmění... davana v začátku je rumově sladká a hořká jako silný pelyňkový nálev - lžička kouřící, hořké bylinně-alkoholové medicíny, kterou se snažíme zpříjemnit cukrovým sirupem... vetiver a oud to pak zahalují do nazelenalého dýmu, který doplňují šalvějové výpary, oud, jinak i trošku gumový, navíc sem tam ukáže plošku zuhelnatělého dřeva... kde je tam to světlo? vždyť je přímo tady, po celou dobu, jen překryté žlučí a dýmem, vanilka zapracovaná do medové pryskyřice...

Avatar
ModestMourek (07.12.2019 )

Nahořklá aromatická davana, sametové pačuli z nevětrané půdy a nasládlá pryskyřice, která končí ve sladké zakouřené vanilce. Cítím zde určitou podobnost s parfémem Laudano Nero (Tiziana Terenzi). Výdrž přesahuje 6 hodin.

Avatar
blackviolet (14.9.2019 )

Zelené a nahořklé tóny davany moc zajímavým způsobem ozvláštňují pryskyřičnatou orientálku. Zeleň se krásně rozplyne v nasládlém benzoinu, dřevitý oud se postará o delikátní arabský nádech a kouřový vetiver dodá hloubku. Přitom vůně zůstává jemná, hebká a ke konci vanilkově balzamická.

Avatar
Beverly (11.5.2019 )

Vůně s překvapivým vývojem, v prvních minutách vnímám jen jednu část složek (cedr, oud a pelyněk), slanou a teplou, připomínající pražená slunečnicová semínka. Na kůži se mi posléze najednou překlopí do ambrové mírně zakouřené vanilky, okořeněné nakyslým vetiverem. Na svetru z úvodní polohy neuhýbá celé hodiny ani o krůček a dohromady je to tajuplné a nesmírně sexy.