databáze 119970 vůní od 8501 značek a 1607 parfumérů

Soir de Marrakech Les Parfums du Soleil / Benchaâbane

Soir de Marrakech
značka: Les Parfums du Soleil / Benchaâbane
parfumér: Benchaâbane, Abderrazzak
rok: 2004
určení: unisex
hlava: pomerančový květ, limeta
srdce: jasmín
základ: ambra, pižmo, vanilka, pačuli, santalové dřevo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
andry (27.9.2020 )

Chtělo se mi napsat pomerančový květ s ambrou, ale je to přesně naopak. Vanilkově krémová, lehce živočišná ambra s pomerančovým květem. Pomerančový květ není sladký, je to ten hořký i s pár kapkami neroli. A ambra - strašně povědomá, taková už někde byla. Nejprve jsem myslela, že je to ambra z Tauerovy Une Rose de Kandahar, ale není to úplně tak. Velmi se podobá Ambre 114 od Histoires de Parfums, právě i tou přimíchanou květinovostí, jíž je celá vůně prodchnutá.
Sytě oranžový západ slunce nad pouští, co pozorujete z rovné střechy domu v Marakéši, zatímco pod vámi jsou slyšet zvuky ulice a ve vzduchu se mísí vůně prachu, vzácných dřev, pryskyřic, vanilky a koření a koření, a ze zahrad sem zavanou omamné vůně bílých květin, co se probouzejí s příchodem noci? Ale jo, bez nejmenších pochyb!

Avatar
Cervanek (02.4.2020 )

Počínaje od sladkého nektaru z pomerančového květu, ambry, přes cucací pastilky do divadla až po svěží citrón. Jako když otevřu dřevěný šuplík s voňavkama, z něhož se na mě vyvalí nádherná a těžko popsatelná vůně dřeva šuplíku a všech výparů z flakónů. Vášnivý večer v Marrákeši. Vůně začíná jako vybroušená kulatá vintage kolínská, postupem času se přehoupne do extraits à la Shalimar a Coco. Silně prožitkový parfém (edp).

Čím je u nás teplejí, tím čarovněji působí pomerančový květ s ambrou a vůně je neodolatelnější a sladší ve smyslu jedlá, nikoliv však gurmánka.

Dovětek: Soir de Marrakech byla poprvé uvedena v Evropě na Esxence 2016 v Miláně otcem značky váženým univerzitním panem profesorem botaniky, rozumí architektuře zahrad, parfumérie a Nosem z Marrákeše Abderrazzak Benchaâbanem, který začal tvořit víc díky svému příteli Yves Saint Laurentovi, který ho požádal, aby nějaký parfém vytvořil . A tak v r. 2002 vznikla vůně Jardin Majorelle na oslavu světoznámé staré zahrady, kde se btw. točila i řada filmů. A v r. 2004 pak vznikla tato Soir de Marrakech (Večer v Marrákeši), hlavní téma je smyslová olfaktická složka pomerančového květu, (který je v zemích pohoří Atlasu symbolický) s espritem historické Marrákeše. Sympatického pana Profesora si můžete poslechnout v originále - ve francouzštině na interview-videu na youtube.com