databáze 120134 vůní od 8510 značek a 1611 parfumérů

Sketch (2017) Violet / Veolay

Sketch (2017)
značka: Violet / Veolay
parfumér: Lorson, Nathalie
rok: 2017
určení: unisex
složení: bergamot, muškátový oříšek, černý pepř, růže, tuberóza, kosatec, skořice, hřebíček, kadidlo, bílé pižmo, kožešina, absolutní tonka, absolutní vanilka, pačuli
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
alibi (30.9.2020 )

Parfém s tuberózou a kořením typu Sacrebleu Intense (Nicolaï Parfumeur Créateur), oproti Sacrebleu však nepostrádá jistou živočišnost a skoro bych si tipla, že obsahuje mimo deklarovaných složek i narcis. Tuberóza je zde hutná, teplá, kořeněná (sladký pepř, muškátový oříšek a skořice jsou zde moc lahodné) a živočišná, v žádném případě žvýkačková. Nepředstavujte si nic dravého, vše je krásně uhlazené. Vůně se výborně nese do prostoru.

Asociace, které mi po přivonění naběhly byly dvě. Ta poetičtější byla ruská zasněžená zima a projížďka na saních tažených koňským spřežením. Víte, že je všude kolem strašná zima, ale vy jste po bradu zachumlaní v hustém kožichu a je vám příjemně teploučko. Myslím, že ten kontrast chladu a tepla dělá kombinace chladivého kadidla a pepře, naproti tomu postavené "teplé" složky - skořice, tuberóza a pačuli vonící jako kožešina. A ta druhá asociace se mi zosobnila do operní divy lehce objemnějších rozměrů libující si v okázalejším líčení. Možná proto, že byla ze všech vůní značky "nejhlasitější".

Avatar
Korsičanka (12.9.2020 )

Mám tam také teplo domácího krbu, k němuž jsem usedla po procházce zasněženou krajinou kolem místního kostelíka. Manžel chystá svařené víno - zatím jen drtí hřebíček a skořici - a potpourri na stole jen připomíná pozdní léto. Doma je čisto, z pootevřebé skříně voní jemné mýdlo...pohoda s pohodovou vůní.

Avatar
slniecko (01.3.2019 )

Jemne živočíšna, mierne živicová, trochu korenistá, teplá, nesladká vôňa, s melancholicko - nostalgickým, pre kolekciu typickým, prchavým podtónom. Škorica s klinčekom by mohla evokovať vianočnú atmosféru....ale neevokuje. Evokuje mi síce zimu, ale skôr takú pozdne januárovú, pohodlne vykúrenú starosvetskú vilu, krb, kožušinu pred ním, a pohľad z okna na zasnežené hory.