databáze 125520 vůní od 8668 značek a 1643 parfumérů

Shermine Pierre Guillaume / Huitième Art Parfums

Shermine
značka: Pierre Guillaume / Huitième Art Parfums
parfumér:
rok: 2015
určení: unisex
složení: argentinský citrón, pepř, akord hermelínové kožešiny, kardamom, růžové dřevo, levandule, vanilka, pižmo, vetiver, pačuli, paraguajské guajakové dřevo,
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
Miru (23.2.2021 )

Totálně
BOŽSKÉ!
Okamžitě
tužebník.
Yes. Yes. YES!.
...Is it me.!??!!!
Bílé. Čisté. Laskavé. Všeobjímající. Intenzivně tiché a intenzivně tišše zářivé.
...křehoučce peříčkově pižmové, lahodné, něžné, andělské, milé, vláčné, nasládlé, vanilkové, sklovitě krémové, osvěžující a teple chladivé, hranostajově kožešinkové, kosatcové pohlazení z Apres L´Ondée, růžové luxusně delikátními růžovými dřevy, vzdušné, černé guajakem a současně jasné až oslepující sluncem lásky a klidu, jásavé sluneční čistotou a opatrné věděním, pokorou...
(vodně vzdušně dřevito krémově pižmovo lahodná erotická čistota
ducha
i
těla)
N I R V Á N A.
L Á S K A.
D R O G A.
Mega strach, ať tu tahle kráska zůstane.
Na doživotí...
"...deset let je málo!, doživotí!... ...d o ž i v o t í"
...aneb - jak říkají cigánky:
"Je mi konec... Zdechla jsem."
Must have
((Annayake Tomo Her existuje i jinde...))

Avatar
andry (07.2.2021 )

Sladce mentolové lipo, větrově pikantní spíš jako pudrová máta než černý pepř s chladivým kardamomem. Sametová levandule, hladká krémová vanilka, měkké bílé pižmo a dřevitý základ doprovází pudrový kosatec v podobě hebké hřejivé srsti.
Vůbec nejde o živočišnost, ale o tu strukturu, hladivý dotek, hmatový vjem. Působí to, že je všude kolem pastelová a bílá zimní krása čerstvě napadaného sněhu, který se leskne na slunci za mrazivého dne. V lepším případě se můžeme cítit jako z pohádky - Popelka jede na bílém koni zimní krajinou podél zasněžených stromů, zahalená do kožešin.

Avatar
wendulka (05.11.2015 )

Touhle vůní se Pierre pokusil zpracovat kosatec na způsob hermelínové kožešiny. A svým způsobem by se dalo říct, že se mu to podařilo. Tentokrát to totiž vůbec není slaďárna, na jaké jsme od něj zvyklí. Úvodní lehce řezavý citrón s pepřem sice mají chviličku tendenci působit trochu chemicky, ale jakmile pepř vystřídá kardamom, je vše zažehnáno. A zvláště na ten kosatec se vyplatí si počkat.

Společně s levandulí působí neuvěřitelně hebounce, je pižmově nadýchaný a měkoučký klidně jak ta kožešina, proslazený trochou růžového dřeva a špetičkou vanilky a prohřátý ambrou. Pokud bych měla hledat inspiraci v některé z Pierrových předcházejících kreací, viděla bych v ní určitý otisk Brulure de Rose, přestože ta je výrazně sladší, ženštější, vanilkovější, bez kosatce, ne tak dřevitá a bez slaných podtónů vetiveru, jímiž se Shermine vyznačuje v dojezdu. Jedna z nejněžnějších nedusivých hřejivých, pudrově dřevitých vůní, jaké jsem dosud poznala.