databáze 128720 vůní od 8813 značek a 1667 parfumérů

Shamal Nobile 1942

Shamal
značka: Nobile 1942
parfumér: Carbonnel, Christian
rok: 2018
určení: unisex
hlava: kadidlo, aromatické tóny, jablko, datle
srdce: ambra, semiš
základ: dřevité tóny, pižmo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Nobile 1942 (Značky)
Komentáře k vůni (5)
Avatar
cashic (15.5.2021 )

křupavé moučné jablko vyleštěné do blýskava, v badyánově dřevitém, kadidlem ztěžklém pižmovém závoji, který mi připomněl mošusový Impuls... mazlavé datle, nepříliš sladké... přenáší mě to do dědova obýváku v jedné ze starých čtvrtí, s vyleštěnou stěnou z tmavého dřeva, kouřovým sklem, krajkovým ubrusem, čalouněnými křesly a béžovým kobercem, do odpoledního přítmí, k vyprávění o dovolené v Turecku před čtyřiceti lety, k obrovské stínící jabloni za okny, povívající trávě... a posud je ta vůně dospělá, tajuplná... ale z téhle návštěvy odcházím přecpaná buchtičkami s krémem jako malá holka, snění o Orientu v prázdném pokoji mi přetrhla teta s naloženým podnosem...

Avatar
Dalia (19.7.2020 )

Modrý samet …
Plátky jablka zlehounka poprášené skořicí, pár datlí a proužek dýmu z vonné tyčinky, v němž se snoubí vůně zlatavé ambry s jehličnatou dřevitostí. A když se to všechno spojí, mé smysly vyčarují obraz modrého sametu. Mému nosu se to líbí, je to takové bohémské.

Avatar
blackviolet (01.4.2019 )

Když vane přes Perský záliv Shamal, má za sebou dlouhou cestu přes obrovské jabloňové sady se zrajícími zelenými jablky a mine po cestě i pár kadidlovníků. Do cesty se mu připletlo i nějaké koření a pár jehličnanů se zaschlou pryskyřicí. Naposledy, než se vydá přes moře, se zatočí nad miskou zralých datlí, zabalených v čisté lněné utěrce.

Avatar
Korsičanka (15.1.2019 )

Dnes bych si dala po obědě něco hutnějšího - cože? Jablka? Ta přece snídám...Hm, sladší, jakoby ambrová.. Taková už jsem někde jako dezert dostala... Jasně, v brněnském hotelu nedaleko Zelňáku. Ale nejedla, ovoňovala, vážení! Na parfémové vernisáži Nobile1942!
La Danza delle Libellule... Jak to asi bude pokračovat? Ještě víc sladce... Co to sakra je?
Upravuji si semišový polštář, který přiblíží moji maličkost k naleštěnému novorenesančnímu stolu. Přitáhnu si talíř a hle: z posledního kousku jablka na mě vykoukla sladká datle.

Avatar
wendulka (03.12.2018 )

Po té, co jsem si našla svoji vyvolenou v příběhu 1001 jsem se nechala zlákat i tmavomodrým flakonem a ještě krásnějším vizuálem, no bohužel ománských lovců perel jsem se nedočkala. Shamal je spíše orientálním pokračováním La Danza delle Libellule. Ústředním prvkem totiž není kadidlo, jak jsem původně doufala, nýbrž právě jablko.

To by ani tak nevadilo, v úvodním závanu je krásně šťavnaté, jenže ono nám po spojení s písečným kadidlem bohužel na chvilku zkysne a promění se v jablečný dezinfekční prostředek, aby vzápětí udělalo další kotrmelec a v kombinaci s datlemi a krémovou vanilkou lahodně zkaramelizovalo a bylo servírováno na ambrovém dřevě a temně modrém semiši.