databáze 119207 vůní od 8478 značek a 1597 parfumérů

Shalimar Souffle de Lumière Guerlain

Shalimar Souffle de Lumière
značka: Guerlain
parfumér: Wasser, Thierry
rok: 2018
určení: pro ženy
hlava: kalábrijský bergamot
srdce: jasmín, ylang ylang
základ: bílé pižmo, vanilka, benzoin
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
Dalia (08.8.2020 )

Sladce gumově jasmínová …
Vynechám úvod, který je prostě klasicky o svěžích citrusech, vynechám krátký úsek, kdy ty počáteční pěkné jiskřivé citrusy zkřídovatí, a popis věnuji až tomu, co cítím, když se vše pěkně rozleží.
Je to sladké. Ani málo, ani moc. Nadýchané, cukrově sladké pižmo se špetkou vanilky. Je to květinové. Přesněji řečeno jasmínové. Gumově jasmínové, což mě na této vůni baví nejvíc. Ta gumovost. A ke všemu vnímám lilie, které složení neuvádí, ale já je tady mám.
Tato variace Shalimaru Souffle mě mile překvapila.

Avatar
Mitzi (27.12.2019 )

Opakovaně jsem ho zkoušela než jsem se rozhodla, jestli ho taky potřebuji. Nakonec mě přesvědčil nejen vzhled, ale zejména jeho značná odlišnost od všech příbuzných. To spojení bergamotu a pomerančových květů s (liliovým) ylang-ylangem je hodně provokativní, hodně přírodní, jsem zvědavá, jak bude fungovat v létě. Každopádně je Lumière o mnoho méně líbivá verze než Cologne, mnohem výraznější, určitě velmi těžko prodejná. Dost se divím, že narozdíl od Cologne šla tato verze do běžné distribuce. Pro nevycvičené nosy musejí být ty "uleželé" testery hotovou katastrofou, protože úvodní citrus bývá "načatý" a všecky testery, co se mi během roku dostaly do ruky, bohužel páchly stejně (jako by do Shalimaru Souffle někdo přimíchal 1:1 nejméně dvacetiletý Eden).

Avatar
wendulka (02.11.2018 )

Úvodní jiskřivé tóny citrusů v čele bergamotem příjemně osvěží podobně jako v Shalimar Cologne. Již po rozvonění se však ozve allurovský jasmín, jímž se tento Shalimar jednoznačně hlásí k odkazu Souffle. Na rozdíl od něj se ale místo do pomerančového květu s heliotropinem a umělohmotným pačuli zamiloval do slunečného, máslově ovocného ylangu z Promesse de l´Aube. A plodem jejich lásky se stala pižmová vanilka se smetanově bílou pletí, lehounká jako pápěří.

Avatar
slniecko (30.9.2018 )

Ďalšie príjemné prekvapenie. Prvý Sh. Souffle, ktorý na mne nepôsobí umelohmotne. A pôsobí skutočne žiarivo. Jasný, klasický shalimarovský úvod prechádza do nepresladenej vanilky, podobne ako v Eau de Shalimar, ale na rozdiel od neho tu vanilke sekunduje vyslovene slnečný ylang. Ale nie je ho toľko, aby vôňu preklopil do letných opaľovacokrémových vôní, len ozvláštňuje tú aj tak veľmi ženskú a pôvabnú kombináciu bergamotu a vanilky.

Avatar
jerry (22.9.2018 )

Pudrokrémový ylang-ylang s pylem z bílých lilií, rozkošnicky se protahující pod sladce citrusovou duchnou.