databáze 112509 vůní od 8283 značek a 1554 parfumérů

Séville à l'Aube L'Artisan

Séville à l'Aube
značka: L'Artisan
parfumér: Duchaufour, Bertrand
rok: 2012
určení: pro ženy
hlava: aldehydy, levandule, petitgrain, rostlinná šťáva
srdce: benzoin, včelí vosk, jasmín, pomerančový květ, bílé květiny
základ: ambra, pryskyřice, růže, kadidlo
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
daniela (17.2.2020 )

Silná pecka do nosu hned na začátku - pomerančovníkové květy jsou hutné, hořce nasládlé. Vůně by se hezky vyjímala ve včeličkovém flakónu, kromě sladkých květů je tu nahořklý med a propolis, s voskovým nádechem. Přitom mi vůně připadá i "prašná", jako pyl v květech nebo uchycený na nožkách pilných včeliček. Na normální nošení by to bylo už moc, ale jako náladovka na teplý letní večer, proč ne?

Avatar
viktorka_od splavu (05.1.2019 )

pánská voda po holení, ale důkladně přislazená
něco hrozně povědomého
citrusy, zeleň, nasekané a naházené do Pitralonu
množstvím levandule mi vzdáleně připomíná Twilly
ale nechápu proč je tam ten pitralon.

Avatar
jerry (19.11.2018 )

Velmi zvláštní nasládlá zelená svěžest s nakrouhanými čerstvě utrženými kopřivami, mezi které se nenápadně infiltroval hodně sladký pomerančový květ a jakási štiplavá desinfekce. Vše postupně přešlo do prapodivné nahořklosti.....a neustále se mi vybavuje skládka za hřbitovní zdí se starými věnci, vadnoucím vytrhaným plevelem a starými kalíšky od svíček.

Avatar
wendulka (09.2.2015 )

Na rozdíl od předchozích vůní této značky vytvořil Bertrand Duchaufour v tomto případě takovou, která drží a po chvilce se nerozpadne a co víc, kombinace pomerančového květu s teplým kadidlem se mi líbí.

Na úvod je to šťavnatá a zároveň nahořklá zeleň s náznaky dřevitosti a pak se už ukazuje pomerančový květ s medově nasládlým jasmínem. Je tam i jinde zmiňovaná vyváženost mezi jemným náznakem svěžesti a nahořklostí pomerančových květů.

Po rozvonění se přidávají suché pudrové tóny s lehounkým vanilkovým tónem. Ale teprve po vyniknutí hřejivého kadidla v kombinaci s právě již zmiňovanými pomerančovými květy na mne dolehla ta večerní atmosféra se spoustou svíček a španělským temperamentem, který ve mně vyvolává napětí. Já totiž kromě vůní miluju jižní Španělsko.