databáze 109928 vůní od 8220 značek a 1527 parfumérů

Series 3 Incense: Kyoto Comme des Garçons

Series 3 Incense: Kyoto
značka: Comme des Garçons
parfumér: Duchaufour, Bertrand
rok: 2002
určení: unisex
složení: pačuli, vetiver, kadidlo, týkové dřevo, káva, cypřišový olej, ambra, slaměnka, virginský cedr
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
cashic (08.11.2019 )

nasládle svěží vůně cypřišového jehličí s medicinálními tóny a špetkou jemného pepře, doplněná příjemně drhnoucím outdoorovým cedrem... kadidlo cítím dost zřetelně, nicméně jakoby rozředěně, taková kadidlová tinktura... nemohla jsem pořád najít tu kávu, dokud jsem nezkusila Black Opium - to není čerstvě připravené espresso, ale vyčichlý (a trochu pačuliově zatuchlý) mléčný kávový nápoj, promísený s kadidlem a vetiverem do studené olejnaté emulze s kovovou vůní... Kyoto působí navzdory zemitým a olejnatým složkám nenahmatatelně (nikoli prchlivě, stojí nehybně na místě), beztížně, esence jehličí, dřev i pryskyřic jako by se rozhodly opustit svá hmotná těla a rozprostřely se v prostoru jako dým, voní i jemně kouřově, ale zároveň působí vlhce jako mlha - kapalina ve vzduchu, levitující kapky... teprve v závěru se cypřiš zhmotní a rozvoní lehce terpentýnovým suchým jehličím...

Avatar
ModestMourek (31.1.2019 )

Pepřové cypřišové jehličí přechází na směs zemitého pačuli, jemně pryskyřičného vetiveru, suchého dřeva a kadidla s tóny starého mýdla, která se zvolna uhlazuje ambrou. Po rozvonění zde cítím určitou podobnost s parfémem Encens Flamboyant (Annick Goutal). Z kadidlové pětice jde tento parfém nejvíce do prostoru. Výdrž přesahuje 6 hodin.

Avatar
jerry (20.4.2015 )

Prim nehraje kadidlo, jak by se z názvu dalo usuzovat, ale dřevo - vyschlé, sluncem prohřáté, s prachem vířícím ve světle paprsků, pronikajících malým oknem dovnitř malého kostelíka. Kadidla je nemnoho - schovává se za nepříliš sladkou ambru s gurmánskými tóny caffè latte a jemné tóny sladkého suchého sena.