databáze 116848 vůní od 8389 značek a 1581 parfumérů

Sensual & Decadent LM Parfums

Sensual & Decadent
značka: LM Parfums
parfumér: Epinette, Jérôme
rok: 2015
určení: unisex
hlava: rebarbora, lisylang (látka extrahovaná z komorského ylangu)
srdce: otočník, labdanum
základ: oud, vanilka, benzoin
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
viktorka_od splavu (21.1.2019 )

mléčně vanilková sladká a smyslná vůně, omamně bílé květy na likérově hutném podkladu
sladké ovoce, květiny, káva s amarettem.. božská hostina, stoly se prohýbají. hodně kávy a hodně mandlového likéru. toho až moc.. a je v ní i něco.. takového babkovského, ta moje neoblíbená, nepříjemná složka - snad trochu pro mě nelibě zpracovaného pomerančového květu?
Sensual Orchid je podobná dost hlavně na počátku.. ale cítím mezi nimi věkový rozdíl. smyslnou orchidejí takhle láká muže mladá žena, tou dekadentní dáma zralá, rafinovaná, která svá tenata klade promyšleně, leč tak trochu ze zvyku, zhýrale, ale bez pravého zaujetí, bez té mladické dychtivosti. už ji nic nemůže překvapit... ani mě nepřekvapila.

Avatar
wendulka (16.2.2016 )

Už Sensual Orchid jsem vnímala jako květinově gurmánskou vůni a nejinak je tomu u Sensual & Decadent. Pochopitelně nezapřou určité spojovací body, jako jsou sladké tropické květiny, tóny lesního ovoce, káva a vanilka, přesto se nedá říct, že by šlo o úplně stejnou vůni. Citrusy byly zaměněny za čerstvě nakrájenou, příjemně kyselkavou rebarboru. Za ní následují již zmiňované sladké tropické květiny (lisylang a orchidej) s jemným závanem krotkého oudu.

Po rozvonění se podobně jako v Sensual Orchid objevuje šálek sladké kávy, avšak tady je výrazně mandlovější. Má skoro až amarettový buket. A zatímco v Sensual Orchid cítím čokoládové pralinky s růžovou náplní (maliny), v případě Sensual & Decadent se mi v této fázi okamžitě vybavil eclair, lahodný francouzský dezert z odpalovaného těsta. Tady máme dva druhy, oba plněné vanilkovo-karamelovou náplní a zvrchu lehce posypané kakaem (benzoin), ale jeden je zdobený borůvkovou a druhý malinovou polevou.

Oproti Sensual Orchid je opravdu hlubší a sladší, díky mnohem výraznější labdanové zakouřenosti však v žádném případě přeslazená. A díky vypuštění cedru v základu působí zásluhou vanilkové infuze mnohem hustějším a hladším dojmem. Skvělou zprávou je i to, že přidala jak na intenzitě, tak i ještě lepší výdrži, která už u Sensual Orchid je výborná. Méně potěšující je bohužel cena, jelikož Sensual & Decadent se pohybuje ve stejné cenové kategorii jako Sunshine, zatím nejdražší Amouage. Ale co naplat, myslím, že na závěr roku mám o svém letošním vánočním dárku, který si nadělím sama sobě, asi rozhodnuto :) . Až půjdete okolo Jáchymovy ulice, určitě zajděte vyzkoušet, jsem zvědavá, zda na vás zapůsobí stejně silně jako na mě.

(11. 12. 2015)