databáze 141130 vůní od 9432 značek a 1798 parfumérů

Scandal by Night Jean Paul Gaultier

Scandal by Night
značka: Jean Paul Gaultier
parfumér:
rok: 2018
určení: pro ženy
hlava: med
srdce: tuberóza
základ: pačuli, tonka
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
alibi (05.11.2020 )

Vůně je to hutná a sladká. Na pozadí spíš tušíte bílé květy (tuberózu a pomerančový květ), ve kterých jsou zdůrazněny pomocí záblesků citrusů a pačuli jejich ovocné aspekty, a jsou zcela prosté jakékoli živočišnosti. Základ je sladký (ne však přeslazený) kapkou medu (opět nic živočišného) a především plný našlehané karamelové vláčnosti, kterou dodává tonka se santalem. Parfém vydrží vonět velmi dlouho a nemá žádný převratný vývoj. Ale nerozpadne se po pár minutách do otravného syntetického základu, což je v dnešní mainstreamové produkci už veliká vzácnost.

Scandal by Night jsou mléčné karamely, po kterých neztloustnete, nebo teplá kašmírová pelerína, do které je tak příjemné se zavinout. A když se v druhé vlně koronaviru na home office navoněná "Nočním Skandálem" koukám na ty srandovní "nožičky" a venku zrovna prší, pořád mi v hlavě hrajou dvě písničky:

"Venku je pořád panáček,
sluníčko neuvidíme,
budeme doma a všechno sníme,
ale sluníčko chceme brzy vidět!" / Panáček (Vltava)

"V hodinkách je hotýlek
a bydlí v něm kašpárek,
čekají tam holčičky nožičky,
nožičky jako salámek." / Prasátko (Vltava)

Avatar
euridike (19.9.2020 )


Věci jsou někdy tak banálně jednoduché, až je to na pováženou…
„Chceš mě?“
//Zeptal se poněkud přímočaře Scandal By Night.//
„Chci tě...“
//To jsem odvětila já, snad jen s lehce stydlivým zaváháním.//
A tak se věci mají.
Scandal By Night se mi líbí.
Hodně.
V mrazivém dni mi byl hřejivě decentním společníkem, který mi sice v křivolakých uličkách naléhavě nerecitoval Samainovy verše, ale s příjemně ležérní dikcí mi odvyprávěl příběh o medonosných květech, které tiší a krotí svoji sladkost hořkou čokoládou, to vše jen proto, aby se vzápětí oddaly mámivé vůni pačuli, které si poklidně pluje po lesním medu.

… a pak …
… pak už nešlo říci to mé, dobře naučené a vštípené, „ne“...

Avatar
Miru (19.11.2018 )

...v úplné tmě rozsviťte jen slabou lampičku s cilindrem z kouřově hnědého skla, před ten cilindr postavte sklenici plnou tmavého lesního medu a zavřete oči...
...dlaň pomalinku nořte do líně klouzavé husté tekutiny a vnímejte stav beztíže, hladkost, pocit, že není dno ani břehy...
Hutné a husté sladko pouze ale s nádechem medu, táhnoucí se tavenina, v níž jsou utopeny a téměř udušeny jindy agresivní, nyní však krotké květy tuberózy ochucené tonkou tak, že vnímáte i stopy hladce hořkého hedvábného kakaa.

Typově mi spadá do kategorie k vůním
Good Girl Carolina Herrera, Code Cashmere...

Avatar
jerry (24.10.2018 )

Med s pár kousky mléčného karamelu. Počáteční náznak rušivého květinového tónu se rychle odporoučel a zůstala vláčná sladká, leč neulepená, vůně medu z jarních květů. Nevýhodou může být lineárnost, ale každopádně tato odnož vysoce převyšuje původní Scandal.