databáze 133290 vůní od 9056 značek a 1715 parfumérů

Santal Royal (Eau de Parfum) Guerlain

Santal Royal (Eau de Parfum)
značka: Guerlain
parfumér: Wasser, Thierry
rok: 2014
určení: pro ženy
složení: santal, kůže, oud, neroli, skořice, růže, ambra, pižmo, jasmín
Diskuze:
Komentáře k vůni (8)
Avatar
ModestMourek (25.9.2021 )

Malinově svěží a štiplavě dřevitý úvod vytvořený z té nejlevnější oudové náhražky, která se dá za peníze sehnat, se uhlazuje nejprve koženým santalem s tabákovými podtóny a následně nasládlým kořeněným sametových santalem. Škoda toho nepříjemného úvodu, protože santalová část voní jako velmi kvalitní santalový olej. Projekce je střední, výdrž přesahuje 4 hodiny.

Avatar
jerry (12.12.2020 )

Slibný začátek v podobě nasládlého kořeněného santalu zabalený v heboučké kůži s malou špetičkou sladkého oudu. Bohužel netrvalo dlouho a vůně se rozpadla do nakyslé podivnosti se syntetickou dřevitou stopou. A z kůže vylezly živočišné tóny, říznuté lacinou "jakožeovocnou" marmeládou. Kdybych neznala arabky, tak by S.R. byl pro mě už kvůli tomu začátku alespoň zajímavou vůní, ale z arabské produkce znám podstatně povedenější zpracování santalu (o kůži a oudu nemluvě), takže s ohledem na slibný název pro mě osobně velkým zklamáním....pro mě je to spíš vůně kožená než santalová.

Avatar
daniela (14.10.2018 )

Santal Royal mě překvapil - našla jsem poklad! Už jsem ho dvakrát zkoušela před časem, vždycky v létě, připadal mi hezký - evropská arabka s růží, oudem, ambrou a chvílemi se objevovala výrazná kožená vůně koňského sedla. Teď na podzim se mi zalíbila víc. Po nahořklém začátku (který mi připomněl mandlově zastřený heliotrop a po pár vteřinách vyprchal) se rozvoní růže v arabském stylu, s oudem, ambrou a kůží. A pak jsem ucítila třešně (už je tu někdo také zmiňoval).

Čím delší dobu vůni nosím, tím jsem jí více 'nasáklá' a oudově arabské růže mi připadají třešňovější, jen podprahově vnímám trochu skořice a při přestříknutí během dne vůni na chvíli zdrsní kůže. Jen na chvíli, třešňové růže jsou pro mě hlavní. A vůně mi připravila další nečekané překvapení - po mnoha hodinách (jak vůně ulpí ve vlasech, kde vydrží do dalšího dne) jsem ucítila ten 'svatý grál', který jsem objevila ve svých parfémových začátcích - překrásný nasládlý teplý guerlainovský základ Guet-Apens (alias Attrape Coeur alias Vol de Nuit Evasion). Tak buď je to moje osobní fata morgana, nebo umí Thierry Wasser opravdu čarovat.

Avatar
barbucha (05.3.2015 )

Nesladký a nemléčný (zaplaťpámbu) santal s oudem, lehce šmrncnutý kůží... po rozvinutí se zjeví růže se skořicí a další dřeva a pryskyřice. Santal po pár hodinách lehce zesládne, a základ tak přece jen připomene guerlainovskou notu, ale velmi vzdálenou... Celek je kořeněně dřevitá, naprosto suchá záležitost. Ano, je poplatná dnešnímu (oudovému)stylu, ale mně vyhovuje právě takhle.

Avatar
Miru (24.1.2015 )

...nebaví mě a ani to nejde.!, popisovat vůni, kterou jsem uz jednou zkoušela, popisovala...

Aneb -

Ohromný, velkolepý nástup "svaté trojice"
Pasage d' Enfer, Paestum Rose a Portrait of Lady .
Zmíněné vůne mi naskocily O K A M Ž I T Ě...
...tato vonící tekutina MUSÍ být v černém silnostěnném flakonu,
Protože v kontaktu s pokožkou a světlem prostě
Exploduje...
...ano,
Tipujete správně, píšu o vůni

SANTAL ROYAL Guerlain.
Píšu o
Poživačnosti,
Tíze,
Lahodnosti a líné pichlavosti,
O touze hřešit ale i o těžkých myšlenkách pak...,
O distingované majestátnosti a současně
o nízkých ubohých pohnutkách, za které se člověk - někdy - stydí.
...po určité chvíli Santal Royal měkne, zkrotne, zleniví,
Obrousí se ostré hrany všech ingrediencí
a zahalí se do náruče vyčiněné luxusní a trošku špinavé kůže...
...a pak si můžete dát velmi suché ale velmi kvalitní červené víno,
A polykat kouř z jemných doutníků, jenž už jednou přefiltrovaný byl...,
Padá rosa, vlhko se schovává do vlasů a
Tlející listí a
Mokrá tráva
A
I hlína
A
Nevím,
Zda jistí
Ústa
Líná
Tu sílu,
Co v těle
Všechny póry
Čistí..?.
A tvář zkroucenou
Onou silou
K nebi
Stáčím -
Město tiše spí -
A já
Všechny barvy podzimu
Za nehty si
Vtláčím...
14/11/14
..................

Stručně:
začíná jako kombinace vůní
Passage d' Enfer + Paestum Rose + Portrait of Lady a
Končí, usadí se do podoby jemnější varianty Japon Noir Tom Ford.
Začátek bezpochyby dámský, hutný, temně štavnatý,
Závěr unisexový až nebo spíše čistě pánský.
Vůně je to krásná, zajímavá,
Ale kazí mi to vědomí/dojem, že byla značně nainspirována jinde.
Originální není.

Avatar
evik77 (24.1.2015 )

Lesklý černý flakon zdobený zlatem skýtá vskutku majestátní pohled. Čekala jsem podle flakonu cosi bombastického.... Je to Guerlain a navíc santal, má oblíbená složka. První dojem je nasládlý, ale naštěstí nevydrží dlouho. Santal Royal čaruje kolem mě a maluje obrazce v mojí mysli. Vzpomínám na přelom podzimu/zimy, potemnělé a melancholické období. Z dálky cítím svařené víno. Ta vůně je tichá a osamělá. Náhle je mi smutno. Střední tóny vyvolávaji představu La Petite Robe Nore, na malý okamžik vnímám černé třešně (i když nechápu, kde se na podzim berou). Štiplavost nabírá na síle, ale stále ne tolik, aby mi vadila. Snad je to tou kůží, která ji táhne jakoby zpátky. Santal Royal je suchá, teplá a lehce ovocně nasládlá. Složky se celkem vhodně doplňují a žádná se nesnaží urvat prvenství pro sebe. Je to líbivá a krotká orientálka, která se snaží nikoho nevyplašit. Nemám problém si ji představit i na muži.

Avatar
MirkaU (11.1.2015 )

Jaký je Santal Royal? Tak v prvé řadě nepadnete z něj na zadek, ale rozhodně to ani není "Cool Water s levným oudem", jak se o ní vyjádřil Luca Turin. Možná se měla jmenovat spíš "Oud Royal". Veze se na současné mohutné vlně krotkých, evropských oudovek. A trochu klame tělem - nedejte na první dojem a nečichejte k ní s nosem u kůže. Tam se drží ten zpočátku medicinálně štiplavý, pak drsně zakouřený a kožený oud. To hezké se vznáší kolem až po vyprchání hlavy - růže se skořicí a dřevem s až lehce (ale fakt jen lehce) ovocným gurmánským nádechem. Nosím ji od příjezdu a jsem spokojená, není to wow, ale je univerzálně nositelná oběma pohlavími.

Avatar
wendulka (10.1.2015 )

Santal odjakživa patří ve vůních k mým oblíbeným složkám. Většinou dávám přednost tomu, když je mléčný a pokud možno co nejvíc výrazný. Zvláštní je, že ani jedno tady neplatí a přesto se mi líbí. Tedy ne, že by o něm člověk nevěděl, hlásí se ke slovu hned společně se stopou nahořklého pomerančového květu, ale je suchý a kořenitý

Kromě něj zdůrazňuje kořenitou stránku vůně i teplá skořice s hřebíčkem. Hned za nimi následuje směs dalších zemitých, dřevitých a pryskyřičnatých tónů a na určitý moment připomene Memoir, jak už psala domenica. Zároveň z jejího středu vykoukne růže, která v kombinaci s jemným až semišovým oudem a již pomalu se rýsujícím ovocným tónem naznačí příbuznost s Portrait of a Lady, jen s hřejivější ambrou a jemnou kůží navíc.

V dalším okamžiku se však tento tón na mojí kůži odhalí jako pikantní marmeláda z červeného ovoce z Boisé Torride, což je asi jediný styčný bod se všemi předchozími Guerlainy a když v souvislosti s ní vzpomenu na mnou nedávno zkoušenou Rouge Nocturne, tipla bych si, že do ní byl přimíchán i jasmín sambac.

Musím ovšem dodat, že ani na chviličku onen marmeládový tón nepřekročí podbarvovací roli, takže se rozhodně v této souvislosti nedá hovořit o nějaké gurmánské sladkosti. Ale řekla bych, že právě jeho zásluhou na mně Santal Royal nepůsobí pánsky. A kromě toho, co jsem zmínila už na začátku a i přes ta všechna zmiňovaná příbuzenství, se mi na ní líbí, že jako správná orientálka se skvělou výdrží ukazuje tolik poloh současně.