databáze 126951 vůní od 8721 značek a 1656 parfumérů

Salute ! Parfum d'Empire

Salute !
značka: Parfum d'Empire
parfumér: Cortichiatto, Marc-Antoine
rok: 2019
určení: unisex
hlava: citrón, mandarinka, grep
srdce: vinné kvasnice, list vinné révy, kosatec
základ: dubové dřevo, větvičník, pižmo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
wendulka (29.10.2020 )

Znovu musím souhlasit s Fleur i blackviolet. Ocitáme se uprostřed vinobraní na tradičním šlapání vína, kdy bosé ženské nohy jemně masírují zralé, sladkokyselou šťávou nalité zelené bobule hroznů v obřích dřevěných sudech, mezi něž se přimíchalo i několik galbanově zelených vinných listů. Mnozí vinaři jsou totiž stále přesvědčeni, že jen tak se hrozny skutečně jemně vylisují, ne jako v hydraulickém stroji, čímž se prý lze dopracovat k lepšímu vínu. A podle všeho tomu věří i Marc-Antoine, který tento okamžik parfémově zachytil a dal tak vzniknout lahodnému perlivému, částečně i mechově zemitému bílému vínu s tóny grapefruitu a kyselé mandarinky. Zároveň ho harmonicky provzdušnil kosatcovým pudrem a jemným pižmem. Salute!

Avatar
Fleur (01.3.2020 )

Víno před vinobraním. Babí léto, sytě zelené bobule hroznů, ze kterých později bude skvělé aromatické víno, ale zatím ještě čekají, nalité šťávou k prasknutí, až je slunce probarví víc do žluta a někdo odstřihne. Vůně citrusů, trávy, perlivého střiku z bílého vína, skoro se z toho může zatočit hlava, ale nohy stojí pevně na zemi, zabořené do kypré hlíny. Salute ! je tou spojnicí mezi půdou a oblaky: zemitá a zároveň vzdušná vůně.

Avatar
blackviolet (28.1.2020 )

Se sladkokyselými citrusy a galbanově zelenými vinnými listy s nahořklým grapefruitem se najednou ocitneme ve výrobně sektu, kde víno kvasí v lahvích, šumí a perlí to v nich, voní to tu vínem, ovocem a dřevěnými sudy. Zeleně bylinkový a mechový tón se mísí s ovocným a kosatcovým a harmonicky ho doplní dřevo a krémové pižmo. Tak na zdraví!