databáze 110780 vůní od 8244 značek a 1541 parfumérů

Safari Ralph Lauren

Safari
značka: Ralph Lauren
parfumér: Ropion, Dominique
rok: 1990
určení: pro ženy
hlava: galbanum, mandarinka, hyacint, aldehydy
srdce: růže, konvalinka, narcis, kosatec
základ: vetiver, větvičník, tonka, styrax
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
jerry (11.9.2018 )

Zpočátku aldehydový nářez - potom mix kytek (kosatce, narcisy?), nakonec zjemní do klidné nesladké vůně.

Avatar
alibi (07.9.2017 )

Ráno mě probudí brzy. Konečně je to tu! Rychle se obléknu do čerstvě vypraného khaki oblečku a nastoupím do vozu. Vyrážíme na mé vysněné Safari.
Ale ouha. Auto se sotva prodírá buší. V noci pršelo. Hlína je mokrá, kolem jen vlhké listy, liány s velkými květy, zeleno kam se podíváš. Jak se do porostu opírá slunce, všechno silně voní. Je to ostrá vůně a lepí se k tělu, až je mi mdlo. Spílám si, že jsem jezdila. Že takové dobrodružství pro mne není.
Ale po chvíli se vynořujeme z buše a vegetace se mění. Vlhký porost ustupuje a my vyjíždíme do rozlehlé zatravněné savany. Jak slunce postupuje po obloze, rozehřívá se zem. Ostrost ve vzduchu se zaobluje a vůně pomalu sládne a rozprostírá se kolem. Suchá tráva, polní kvítí a slunce. Slunce už nám stojí nad hlavou. Vlní se vzduch. To nejsou květiny a míza stromů, ani šoférův čaj v termosce, to je samo slunce! Jeho vůně pomalinku slábne, slábne a slábne... a já se probouzím v bezpečí mé postele. Byl to jen sen.

Vůně tak "drží pohromadě", že jsem jednotlivé složky nevnímala. Začátek je zelený, snad i trochu mýdlově a netrvá dlouho. Neulepená opojná sladkost květin, koření a pryskyřice se vynoří záhy a ke konci už jen slábne. Mázla jsem si malinko z vialky tyčinkou v 8 hodin ráno na zápěstí a ještě ve tři jsem ji zřetelně cítila. Když byla "zelená", musela jsem k místu aplikace přiblížit nos. Když zkvětinovatěla, cítila jsem ji při každém mávnutí ruky.

Avatar
vesper001 (30.5.2017 )

zorek Safari jsem si schovávala na nějaký výjimečný den a zároveň se té vůně trochu bála. Z nějakého důvodu jsem si představovala, že bude cítit jako zpocený lev. :) Přitom flakón je překrásný, trochu připomíná Dolce Vita. Úvod je svěží jako sprška, ale ihned zmizí, vsákne se do horkého písku a vyprahlá Afrika rozkvete. Květy jsou brzy pokryté prachem, takže svěžest zmizí úplně, ale stále voní. Nejvýrazněji kosatec. Po čase cítím čaj bez špetky cukru, zato s citrónem. Čím déle se vůně rozvíjí, tím dostává více prostoru pánský akcent. Zvláštní je, že cítím prašnost i čistotu zároveň, jako když se opláchnete a zas vyjdete ze stanu do horkého večera. Slunce už zapadlo a ten váš hlídací lev je tak zvláštně cítit... ;) Safari se mi líbí. Jen bych hodně přemýšlela, kam si ji vzít. Snad na nějakou elegantní společenskou příležitost v užším kruhu. Třeba Daniel Craig a já. :)

Avatar
slniecko (03.3.2016 )

Toto je veľmi zaujímavá vôňa, hoci s chypre si v poslednej dobe nejako nerozumieme, toto je úplne iná káva a iný level...užasné, sýte svieže chypré, až studené, s vôňou ihličnanov a jedovatosťou konvalinky, jarná hora, keď sa sneh akurát roztopil a všetko je mokre, studené a veľkolepé...