databáze 112550 vůní od 8283 značek a 1554 parfumérů

Sacrebleu Parfums de Nicolaï

Sacrebleu
značka: Parfums de Nicolaï
parfumér: de Nicolaï, Patricia
rok: 1993
určení: pro ženy
hlava: mandarinka, červené ovoce
srdce: karafiát, tuberóza, jasmín, skořice
základ: pačuli, santal, peruánský balzám, tonka

výroba ukončena

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
jerry (14.2.2020 )

Zpočátku výrazně květinová - ale žádná kytková bomba, ale taková uklidňující, pohodová, zamyšlená. Postupně začala sladkokysele bonbónovatět do podoby šumivých bonbónů Roxy. Konec skořicově karafiátový. Zajímavá a proměnlivá vůně. Edit: při zkoušení v teple citrónové Lipo se sladkým kouřem.

Avatar
wendulka (23.1.2016 )

Jak jsem se dočetla, tato vůně patří mezi dlouholeté favority Catherine Deneuve a nyní chápu proč. Ono je v ní od každého něco, základní dojem je květinově orientální, ale skrze sladkou skořici a ovocně-máslové tóny má v sobě i jistý náznak čehosi gurmánského a mnoho dalšího.

Prvotní velká dávka kyselého rybízu s kapkou citrusů ještě nic nenaznačuje. Rybíz je to čerstvý, i se zelenými lístky – ty, zřejmě v kombinaci s jasmínem, vytváří ve vůni i malinký náznak živočišnosti. To vše však vzápětí mizí, jelikož se ke mně už nezadržitelně prodírá opulentní „máslová“ tuberóza s výraznou broskvovou příchutí.

Doprovod jí dělá květinově pikantní karafiát. Obě květiny jsou posypány jedlou skořicí. Orientální vyznění pak podporuje hřejivé kadidlo s dalšími pryskyřicemi a sladká „bíločokoládová“ tonka, možná by se tam našla i nějaká zapomenutá malina.

Výsledkem je tak pro mě sofistikovaná a nesmírně ženská vůně. Vlastně ve mně ihned vyvolala představu uhlazených dam z doby empíru, které v salonku popíjejí čaj, vyšívají nebo čtou, především to pak byla vzpomínka na mou oblíbenou Jane Austenovou. A to se jen tak nějaké vůni nepovede :) .