databáze 146041 vůní od 9646 značek a 1833 parfumérů

Sacrebleu Intense Parfums de Nicolaï

Sacrebleu Intense
značka: Parfums de Nicolaï
parfumér: de Nicolaï, Patricia
rok: 2008
určení: pro ženy
hlava: mandarinka, červené ovoce
srdce: karafiát, tuberóza, jasmín, skořice
základ: pačuli, santal, peruánský balzám, tonka
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
wendulka (05.5.2018 )

Ač tuberózové vůně úplně nemusím, původní Sacrebleu patří mezi jednu z mála těch, které se mi způsobem svého zpracování opravdu líbí. Snad proto jsem se dlouho zdráhala variantu Intense vyzkoušet, jelikož reformulace málokdy dopadnou dobře. A ono to nakonec není vůbec tak špatné přesně, jak říkala domenica.

Intense ubrala na jasmínu a ztratila rybízové listí. Místo toho posílila sladkou mandarinku s červeným ovocem, aby dala víc vyniknout ovocné tuberóze s hřebíčkovým karafiátem a skořicí na pryskyřičnatém základu se santalem a bíločokoládovou tonkou. Vyzní tak možná o kapku víc žvýkačkověji, ale pořád hodně dobré.

Avatar
Renusatko (18.2.2018 )

Necítím ji jako jednotlivé složky, spíš ve mně vyvolává vzpomínky z dětství. První co mě napadlo je svěžest a čistota. Připomínka čistého povlečení, ovocného koláče, květin ze zahrady, krásného voňavého mýdla, dlouho uloženého ve skříňce s pracím práškem. Vše je v pokoji se starším nábytkem. V místnosti není takové vedro, spíš příjemný chlad, záclonou povívá mírný vánek a vnáší dovnitř teplejší vzduch a směs všech vůní ze zahrady. Bezstarostná doba, kdy člověk nic nemusí a užívá si slunného dne. Neskutečný relax.

Avatar
alibi (01.2.2018 )

Obraz na malířském plátně - přesněji zátiší. Malíř na něm zachytil housle odložené na empírový stolek, na kterém stojí váza s kyticí bílých květů. Sluneční paprsky prostupující skrz květy tuberózy a jasmínu ztrácí svou ostrost a měkce dopadají na světlé dřevo mistrně vyřezávaných houslí, kde vytvářejí zlatavé odlesky. Stín na béžovém závěsu v pozadí vykresluje siluetu houslistky, která před chvílí hudební nástroj odložila. Ještě drží smyčec, ale paže má už pokojně spuštěné. Hudba dozněla a v místnosti i duši se rozhostil klid.

Sacrebleu Intense je pro mne balzamická bílokvětinová vůně s lehkým dotekem červeného ovoce. Lakované dřevo houslí od Stradivariho v kombinaci s medovou tuberózou a jasmínem. Květiny nejsou orosené a čerstvé, jsou jakoby potažené voskem. Vůně je intenzivní, ale klidná a důstojná. Voním se s ní jen při významných a radostných příležitostech a líbí se mi, že ji z vlasů potom cítím i několik dní a ten okamžik mi tak znovu připomene. Zima jí sluší.