databáze 109908 vůní od 8219 značek a 1527 parfumérů

Rudis Nobile 1942

Rudis
značka: Nobile 1942
parfumér: Alessandria, Antonio
rok: 2014
určení: unisex
hlava: bergamot, sušené ovoce, hroznové víno
srdce: růže, pelargónie, karafiát, šafrán, cedr
základ: kůže, pačuli, vetiver, slaměnka, pižmo, kadidlo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
PDB (15.3.2019 )

Ano. Kůže. Ale dám si koňáček. Dopiju. A pak... miluju tu vůni co zůstavá v prázdné sklence. To dřevo, vanilka, hrozny. A to tam všechno Nobile dostal. Bravo.

Avatar
Fleur (10.11.2018 )

Rudis se sice odehrává v aréně, ale není zapotřebí obávat se živočišné exploze. Je to jako jít na Gladiátora do letního kina, popíjet u filmu červené víno a přes záda spálená od letního sluníčka si přehodit koženou bundu, protože v noci už je chladno. Nádherný šafrán, navinulá růže a lehká stopa kůže. Vynikající výdrž.

Avatar
wendulka (16.1.2018 )

K plnému pochopení této vůně je tentokrát zcela výjimečně nutné přečíst legendu k vůni. Stefania totiž zaúkolovala Antonia Alessandriu, který je známý svou zálibou ve vytváření kožených parfémů, aby vytvořil xyrovou vůni věnovanou síle, pýše a odvaze. Stejné, kterou sbírali mladí gladiátoři ve Starověkém Římě těsně před tím, než se vydali do prašné arény a zbytky strachu umlčeli zkvašeným vínem.

A Rudis skutečně voní hlavně po zkvašených hroznech a prašném šafránu. Především je ale Rudis vůní kůže, která by společně se slaměnkou s tóny sušeného tabáku a jemných dřevitých pilin, teplým kadidlem a suchým pačuli a vetiverem s trochou fantazie vážně mohla evokovat gladiátorovu cestu v lehké kožené zbroji do sluncem rozpáleného kolosea, kde na něj diváci z tribun hází hřebíčkové karafiáty, povzbuzující jej k vítězství.