databáze 143710 vůní od 9525 značek a 1814 parfumérů

Rubikona Puredistance

Rubikona
značka: Puredistance
parfumér: Zarokian, Cécile
rok: 2020
určení: unisex
hlava: grep, bergamot, mandarinka
srdce: růže, kosatec, ylang ylang, hřebíček, pomerančový květ, krémové tóny
základ: pačuli, cedr, vanilka, slunečné tóny, pižmo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
Renusatko (14.7.2022 )

Krémová, pižmová vůně, ale netradiční. Trocha růže a kosatec. Ke konci kapka zatuchlosti a zároveň svěžest mandarinek. Překvapení. Jedna z mála pižmových vůní, která se mi opravdu líbí.

Avatar
ModestMourek (07.7.2022 )

Čistě dámská vůně, unisex rozhodně ne. Šťavnatá mandarinka naložená ve slivovici přechází přes svěží růži a zemité pačuli na máslový ylang-ylang, který končí v pudru prohřátém prašným pižmem. Za tak vysokou cenu je to dost málo.

Avatar
Miru (30.6.2022 )

typ vůně, co bytostně nesnáším.
Pro mě navalující

Avatar
slniecko (17.5.2022 )

Hebká teplá zmes kvetinových tónov. To najkrajšie, čo môže dať ríša kvetín zaliate najjemnejším krémom. (Nie, nie teta Flora utopená v pudingu, láka to prirovnanie, láka, ale toto je naozaj pekné). Ten banánový tón tam cítim aj ja. Je to zvláštne. Typicky letné biele kvety s kosatcom a ružou, ale nič nevykúka, najcharakteristickejší je ten ylang, ale je to...no je a nie je to podobné iným vôňam na túto tému. Je to ako klasická etuda vzaná z nejakého iného uhla. Je to hladké, hladučké, krásne, výrazné, ale nie príliš...proste dokonalosť sama. Pri tejto by som dokonca možno bola ochotná zauvažovať nad tou cenou.

Avatar
wendulka (02.4.2021 )

Původně jsem měla trochu obavy, aby druhá rubínově červená vůně nebyla další variací na Mon nom est rouge, ale naštěstí pracuje úplně jinak. Jiskřivostí mandarinky s bergamotem a grepem v úvodu typově připomíná Ellenův styl tak, jak jej známe např. z Jour d´Hermes. No pačuliově kořenitá karmínově rudá růže s palčivě dřevitým hřebíčkem. nastupující vzápětí, už nezapře tradiční rukopis krásné Cecile. Jenže Rubikona není jen o růži.

Je i máslově ovocném ylangu s tóny přezrálých banánů a sladkém pomerančovém květu, v jejichž zlaté záři jen tu a tam skrze vrstvu pačuli, které se v další fázi vyznačuje i gurmánským aspektem vysokoprocentní surové čokolády, problesknou odlesky jejích rubínových okvětních plátků. Krémová vanilka s bílým pižmem pižmem v základu z ní pak vytváří akord opalovacího krému a zmrzliny, jaký známe např. z Terracotta Le Parfum a byla by i lepší, nebýt kašmeranového drydownu s opět typicky pichlavým Ceciliným cedrem.

Avatar
blackviolet (20.12.2020 )

Rubikona. Zvláštní vůně, baví mě ji zkoumat. Je elegantní, ale i přítulná.
Na začátku překvapí mandarinkou s bergamotem a zemitým pačuli, ještě k tomu okořeněné hřebíčkem. Vkrádá se sem pomalu pomerančový květ a pačuli je najednou hebce čokoládové a skoro gurmánské s kopečkem šlehačky a vanilkovým krémem. A přesto je Rubikona květinová vůně. Růže je netypická, protože kosatcová a žlutě ylang ylangová a pořád ještě i čokoládová a krémová. Na hony vzdálená všem kombinacím růže s pačuli. A krémová vůně zůstává, časem je z ní růžové mýdlo s pořád ještě znatelným pačuli a trochou dřeva.