databáze 176611 vůní od 11000 značek a 2161 parfumérů

Rose Noir (Eau de Parfum) Byredo

Rose Noir (Eau de Parfum)
značka: Byredo
parfumér: Epinette, Jérôme
rok: 2008
určení: unisex
hlava: grapefruit, frézie, kardamom, červené bobule
srdce: damašská růže, konvalinka, malina, fialka, jasmín
základ: labdanum, mech, pižmo, pačuli
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
Miru (23.5.2016 )

(tuhle zkouším prvně..., škoda posledních kapek vzorku)
Sice nevím, proč "Noir", snad, ledaže bych ji někde v noci uškubla, ale jinak je pěkná moc.!
Je vlastně nádherná...
Začátek svěží, naovocnělý,
ale vůně se nakonec(relativně rychle) ukládá do polohy hutně čajové růže, zalité odlehčeným teplým a vláčným zlatem z hedvábné pryskyřice.
A i ke konci v ní vnímám podprahovu svěžest, takovu, co mají vůně Chanel(grep, citrusy, růže).
Lehce těžká vůně.

Avatar
jerry (21.6.2015 )

Na troud usušené plátky rudých růží, ledové svěže květinkové pižmo a suchá, sluncem vybělená ostrá tráva. Po rozvonění ještě prachově zemitá pačuli. "Noir" mi sice zrovna nepřipadá, ale povedená mi přijde zcela jistě...

Avatar
wendulka (02.5.2015 )

Jako „noir“ se tato růže nechová, rozhodně ne ihned. Zprvu je dokonce díky frézii svěží až vodní, grepově nahořklá, šťavnatě zelená a ovocná jako v La Fille de Berlin – ano, souhlasím, andry, je to tam. Na temnější charakter je potřeba vydržet až po rozvonění, kdy ukáže i svou chladnou „sametově“ zelenou tvář chypre spolu se zemitými tóny pačuli, skrytou v kouřovém oparu labdana. Lehce živočišné pižmo se ji sice snaží chvílemi prohřát, avšak marně, tahle růže chce zůstat chladnou, odtažitou a nezávislou. A kromě Berlína nezapomněla část svých genů předat i dalšímu vznešenému silnějšímu potomkovi, „dámě z portrétu“.

Avatar
andry (20.1.2015 )

Jmenuji se Růže.

Ráno se osvěžím nahořklou dužinou z Grepu a čerstvé slupky dám na slunce uschnout. Po poledni jdu tančit s Frézií, naše pohyby začínají pomalu a odděleně, ale přimykáme se postupně k sobě. Jak se stíny prodlužují, přibližujeme se k temnému lesu a naše bosá chodidla se zabořují do země, kterou slunce neohřálo a nevysušilo, Pačuli je naším kobercem. Stíny jsou všude kolem, les nás obklopuje. Objímáme se ve tmě a tvoříme jeden celek, hladký a kulatý, v zelené drsnosti Větvičníku. Zmožená teplem a únavou, má kůže má Pižmový dech. Vracím se domů zahalená v nasládlém plášti ze Semiše a Labdana.

Nepotřebuji opulentní vanilkovo-čokoládové hody, abych přitáhla pozornost, nepotřebuji šafrán, abych byla pikantní – na rozdíl od Noir de Noir mou hostinou je vůně mého těla. Jsem ten samý druh růže, jen nejsem gurmánská a vzala jsem k sobě do páru Frézii, kterou později opouštím a upřednostňuji doprovod Semiše, čímž se NdN vzdaluji. Nejsem sladká vanilkou, ale prohřátým Pižmem. A v Berlíně mám dceru, ke které se ale přiznávám jen zpočátku :)

Živočišná růže doplněná frézií, což jí dodává květinové zaoblenosti a narušuje dojmovou barevnost jinak tmavších odstínů, na chyprovém podkladě. Pižmo není zpocené nebo stájové, jen s dojmem tělesného tepla. Nakonec se růže usadí v labdanu a semiši, zapomene na veškerou chyprovost a květinovost, zesládne a taková setrvá – dlouho. Prochází opravdu výrazným vývojem, na konci byste nepoznali, jaká byla na začátku, na začátku byste nečekali, jaká bude na konci.