databáze 136620 vůní od 9209 značek a 1743 parfumérů

Rose Chérie Guerlain

Rose Chérie
značka: Guerlain
parfumér: Jelk, Delphine
rok: 2021
určení: unisex
složení: mandle, damašská růžová voda, damašská růže, absolut damašské růže, absolut růže stolisté, malina, fialka

kolekce L'Art et la Matiere, reedice French Kiss s Les Elixirs Charnels

Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
Kočka_toulavá (28.11.2021 )

Niekoľký deň skúšam Rose Cherie. Je neuveriteľne premenlivá a zakaždým sa rozvonia inak. Prvý deň som sa trochu zľakla, lebo na mňa vybafla ružičková Aqua Allegoria, neskôr na mne vyliezla otravná ružová makrónka z LPRN Nectar, ružičky z Mon Guerlain Bloom of Rose, objavil sa záblesk Insolence edt, prešlo to do ružovo ovocného mydla a po pár hodinách som v nej mala toľko očakávanú French Kiss. Zrovna tieto uvedené nepatria u mňa k favoritkám. Včera som tomu dala ďalší pokus a po sladkých ružičkách sa ohlásil o slovo L´Instant Magic, na ktorý stále dostávam komplimenty mixnutý s French Kiss. Táto verzia sa mi omnoho viac páčila. Intenzita mi vyhovuje, stačí decentný nástrek. Niekedy extra silné záležitosti ani netreba. Videla by som to skôr na začiatok jari až koniec leta, možno ku nejakému pastelovému kostýmku. Toto je pre dobré, slušné dievča zo slušnej rodiny.

190 Ans mala v sebe príbeh ducha času Guerlain a odkazovala na najväčšie klasiky. Domnievam sa, že Rose Cherie podobný príbeh v sebe má tiež. Akurát odkazuje na modernejšie a sladšie novinky.

Avatar
Jitka77 (27.11.2021 )

Tahle růže je… hyperaktivní. Hezká, inteligentní, zábavná, ale taky hodně náladová. Mění téma uprostřed věty. Vtrhne do dveří, a jakmile vás vyruší od toho, co jste právě dělali, s okouzlujícím úsměvem odcvrliká dál. Energická, elegantní a šik, ale zkrátka tak trochu otravná. Všude je jí plno. Nevypočitatelná měňavka - zkoušela jsem třikrát a pokaždé se rozvinula jinak, jen halasný úvod je vždy stejný. Růže, růže, růže. Světle červená, žlutorůžová, šťavnatá, prosvětlená, lehce zapudrovaná, malinko přislazená, koukej jak jsem hezká, frrrnk! Otravná, definitivně. Vzpomněla jsem si na Izii - Rose Chérie je položená o něco níž, je v ní guerlainovská klouzavá smyslnost, je to spíš smoothie než perlivá limonáda, spíš pozdní jaro než časné léto, ale chová se dost podobně.

Avatar
jerry (11.10.2021 )

Sladká ovocná růže, za kterou na pozadí probleskuje gardénie a po rozvonění se mezi růžové květy vetřel fialkvý bonbon. Potvrzuji opakovaně zmiňovanou podobnost s French Kiss a navíc se tam míhá ovocná kombinace fialky a růže z Meteorites Le Parfum. Dojezd je rtěnkově pudrový - jak pudr oklepnutý z labutěnky, který ulpěl na rtěnce. Není špatná, ale očekávala jsem více

Avatar
slniecko (01.10.2021 )

Nj, je tam. L'Instant Magic. Respektíve tie také zvláštne mandle z neho. A áno, z veľkej diaľky to tak trochu pripomína aj French Kiss, ale človek sa na to musí sústrediť. Oveľa viac mi pripomína Insolence EdT, keby ju nariedili ružovou vodou. Ako je to roztomilé. Neviem ešte presne, čo s tým budem robiť, asi ma to počká na jar, vtedy som schopná aj takýchto infantilností, lebo nad týmto prevráti oči asi aj moja tínedžerka. Ale roztomilé to je. To bez debaty.

Avatar
Fleur (26.9.2021 )

Růžové želé se sladkými mandlemi a tmavými třešněmi. Našpulené, dokonale nalíčené rty sytě rudou rtěnkou s leskem. Ostentativní ženství dle genderového stereotypu. Vše, co nemám ráda na LPRN a French Kiss, se zde spojilo v intenzivní vůni, která by pro mě byla až příliš hlučnou společnicí.

Avatar
Miru (21.9.2021 )

...ovocná růže.
Delikátně navinule nakompotovatělá(v tom nejlepším smyslu slova),
nadýchaně hustá,
podprahově rtěnková - jakoby se hromádka kreslítek rozpouštěla v kompotovaných růžích,
mezi rozvařenými/rozmlženě rozpadajícími se broskvemi, meruňkami a s pár kuličkami hebce pikantních malin.
Nasládlá mírně.
S vintage chypre akcentem.
Cítím odkaz k Champagne/Yvresse Yves Saint Laurent 1993 a byť vzdáleně, tak trochu i k Anonimo Veneziano Nobile 1942.
....po chvíli se ztlumí světla v sále, táhlý, těžce sametově šustivý pohyb opony a
ze stropu se mezi umělce, ale i diváky snáší hvězdný mandlový prach, jenž pohyb vůně zpomaluje,
prach, jenž tiší, klidní její ovocně barevný jas do tónů tmavších, ukázněně elegantních,
a prach, přestože mandlově bělostný, tak v sobě má i mikrostopy vláčně pudrových, tučně masitých zralých švestek...
Vlastně si uvědomuji, že ony tmavě fialovo modré plody mají zásluhu na tom, že vůně,
tahle růže není rozjuchaná ale ani příliš staromódní.
Rose Chérie je dáma,
Dáma moderní...