databáze 110703 vůní od 8241 značek a 1539 parfumérů

Rosa Nigra Unum

Rosa Nigra
značka: Unum
parfumér: Sorcinelli, Filippo
rok: 2015
určení: unisex
hlava: frézie, broskev, absint
srdce: santalové dřevo, kosatec
základ: kašmírové dřevo, ambra, vanilka, pižmo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
Cervanek (22.8.2019 )

Krásná, tajemná olejová růže schovaná v ambře a absintu (žádné frézie ani broskve zde nemám, cítím jen růži v různé intenzitě)

Avatar
wendulka (19.1.2016 )

Původně jsem po vzorku skočila především kvůli názvu, protože vůni růží miluju, takže jsem se jala hledat růži. Až následně jsem zjistila, že růže ve složení vůbec není uvedena, ale mladá svěží růžička se tam dá najít. Respektive věrně ji tam imituje jedna z nejkouzelnějších frézií, jakou jsem kdy ve vůních potkala (a to tuhle kytku jinak fakt moc nemusím), společně s broskví, absintem a šafránovým prachem. Po rozvonění pak růžový dojem zmizí, zůstane jen broskev a Rosa Nigra se promění v pižmovou kosatcovku s hřejivými ambrovými dřevy a špetkou vanilky.

Potud by to bylo všechno v pořádku, kdyby se až na ten šafrán v úvodu tak nápadně nepodobala Burberry Body, potažmo Body Intense (podívejte se schválně na složení, protože už to leccos naznačuje). Je pravda, že ve srovnání s nimi nikterak nedrhne a nehořkne - v tomhle ohledu stále zůstává rozesmátou slečnou v elegantních letních květinovaných šatech - jen si nejsem jistá, když se chce Filippo Sorcinelli prosadit mezi nikovkami, zda je nejšťastnější řešení dělat to skrze vlastní vylepšené verze zavedeného mainstreamu.