databáze 136620 vůní od 9209 značek a 1743 parfumérů

_Quando_rapita_in_estasi_ Unum / Filippo Sorcinelli

_Quando_rapita_in_estasi_
značka: Unum / Filippo Sorcinelli
parfumér: Sorcinelli, Filippo
rok: 2019
určení: unisex
hlava: kadidlo, cedrové dřevo, konvalinka
srdce: hřebíček, broskev
základ: kadidlo, vetiver, tonka, jedlový balzám, labdanum, pačuli, vanilka

Extrait de Parfum

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
wendulka (26.12.2021 )

Vždycky snila o svatbě v prosinci v kostele provoněném kadidlem a mešního vína, svařeného s hřebíčkem, jímž se budou zahřívat hosté. Věděla přesně, jak by měly vypadat její šaty. Dlouhé. vzdušné, bílé, vyšívané stříbrnými nitkami a lemované kožešinou. Představovala si, jak v nich kráčí uličkou, vyzdobenou jedlovými větvičkami, k oltáři z šedého mramoru.
A byla si tak jistá, že na jejím konci na ni bude čekat J. s perfektně střiženým oblekem a naleštěnými koženými polobotkami, než ji opustil kvůli jiné.
Rozhodně nečekala, že to bude její bývalý spolužák S. s okouzlujícím sladkým úsměvem, kdo tenhle její sen promění ve skutečnost...

(Typické Sorcinelliho kostelní kadidlo s jehličím provzdušňuje v úvodu mýdlově vzdušná konvalinka. V kombinaci s větším než malým množstvím hřebíčku, koženým tónem labdana, vetiverem a téměř neznatelnou stopou vanilkové sladkosti skutečně typově evokuje variaci na původní Opium podobně jako třeba čistý parfém Fate.)

Avatar
teena-s (30.11.2021 )

Komiks Green lantern
jenže tahle lucernička žhne spíš měděně a lignitově a trochu rudě jako koka
řeřavé uhlíky ,které nepálí ale mydlí
nehřeje ale sálá vroucím citem cudné hradní paní

Když se dají zuby čistit černým uhlím
tak já se klidně vykoupu v těchhle hřebíčkových polínkách

(odtažitě teplá nesladká štipkavě zadýmená,suché koření a vyvanulý požár,mýdlově čistý blyštící se mour máznutý na sněhobílou podušku,marně přemýšlím,jestli mi připomíná některou"arabku" nebo nějaký Chanel,bohužel slábne dřív než bych chtěla ale vyvání do velmipříjemna skorovánočna a evokuje mi původní Opium)
Edit: po několika hodinách se z pod metalického plédu operní divy vyloupne konvalinkově bílá vzdušná róba střídmého střihu,zdobená střibrným dracounem,nitka z Terenziho White Fire)
Něžná krása