databáze 119449 vůní od 8488 značek a 1599 parfumérů

Pure Mariposa Ramón Monegal

Pure Mariposa
značka: Ramón Monegal
parfumér: Monegal Maso, Ramón
rok: 2013
určení: pro ženy
hlava: pomeranč, grapefruit, bergamot, yuzu, černý rybíz, švestka, calone, vodní tóny
srdce: větvičník, tráva, fíky, vonokvětka, konvalinka, jasmín, taifská růže, tuberóza
základ: santal, kašmeran, kosatec, pačuli, broskev, tonka, ambra

Vytvořená původně exkluzivně pro americký obchodní dům Neiman Marcus, nyní součást White Collection.

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
ModestMourek (28.1.2019 )

Závan pomeranče odhalil sametovou kokosovou tuberózu, kterou však záhy překryly nepříjemné travní tóny. Tuberóza s nimi svedla nerovný boj, a teprve když ji na pomoc přispěchal jemně mléčný fík, podařilo se jí opět vykouknout z travnaté záplavy. V závěru fík zesládl tonkou a prohřál se santalovým dřevem a kašmeranem. Opět se mi potvrdilo, že travní tóny a kašmeran nesnesu. Výdrž přesáhla 4 hodin.

Avatar
wendulka (13.8.2015 )

Ramón vytvořil tuto vůni exkluzivně pro síť amerických obchodních domů Neiman Marcus (nyní už ji nabízí i Bergdorf Goodman, obchodní dům v New Yorku). Mariposa znamená v překladu ze španělštiny motýlek a odkazuje tak na symbol, který je s tímto obchodním domem spojený. V samotné symbolice pak má odrážet lidskou duši a její schopnost se vyvíjet - má tedy odkazovat na její nesmrtelnost a koloběh znovuzrození. A odtud jen už jen krůček k přírodě, která se každoročně vždy znovuprobouzí na jaře k životu.

A zhruba takhle nějak jarně si vůni můžete představit. Začíná tácem s poháry čerstvě vymačkané šťávy z grepu (to je snad poprvé v životě, kdy souhlasím s Gaiou Fishlerovou z The Non-Blonde) a citrónu, ale i z kyselého rybízu na travnaté zahradě. Ta je skrápěná čerstvou vodou ze zavlažovače, který na ní dopadá a provazech drobounkých krůpějí. Je prorostlý i několika menšími trsy hebkého mechu, zpod něhož prosvítá i trocha vlhké zemitosti.

Květiny v téhle vůni prakticky nenajdete, v trávě se ukrývá akorát jedna malinká křehká zelená konvalinka. Ovšem tím hlavním, o čem tahle vůně, to jsou fík, Zpočátku je jemně nahořklý a cítíte i ty jeho malinké chloupky na povrchu, postupně však získává i na nasládlé šťavnatosti. A nezůstává jenom u jednoho fíku, je jich celá větvička (lehounké dřevité tóny) a jsou ambrově prohřáté. No, nebýt tohle jenom limitka pro americký trh, tak má podle mě Bois Naufragé docela tvrdou konkurenci, protože Pure Mariposa má mnohem lepší výdrž.