databáze 126890 vůní od 8715 značek a 1654 parfumérů

Promise Frederic Malle

Promise
značka: Frederic Malle
parfumér: Ropion, Dominique
rok: 2017
určení: unisex
složení: bulharská růže, absolut turecké růže, jablko, růžový pepř, hřebíček, pačuli, šáchor, labdanum
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
Fleur (16.9.2019 )

Při vyklízení sklepa vyplul na povrch odřený lodní kufr. Po vynesení na světlo se ukázalo, že je plný zažloutlých písemností, které kdosi bůhvíproč proložil ruličkami skořice a prosypal hřebíčkem. Všechno to trošku zvlhlo, sklepní vůně jablek, skořice a hřebíčku se mísí s mentolovým pačuli. Mezi papíry vykukuje zkroucená fotografie, plíseň ji trochu poznamenala na zadní straně. Usmívá se na ní žena v květovaných šatech s psaníčkem v ruce na tržišti s kořením, do obličeje jí není vidět, protože fotograf to vzal proti slunci, v pozadí je rozmazaná mešita. Může to být snímek z dovolené někde v Bulharsku před více než půl stoletím, ale stejně tak dobře by to mohl být záběr z exotické cesty v době mezi válkami. V každém případě Promise voní tak, jako onen nedatovaný okamžik zachycený na fotografii: je cítit kořením, kůží, dřevěnými bednami a pulty trhovců, ambrou. Žena v květovaných šatech sice stojí v popředí, ale víc pozornosti si vlastně nárokuje okolí. Podobně je to v této vůni s růží - je cítit až někde v druhém plánu, poněvadž živočišně laděný orientální akord (je možné, že tam cítím i oud?) ji zastiňuje.

Avatar
daniela (17.6.2019 )

Občas se mi stane, že zkouším vzoreček vůně, pak kouknu na složení a nestačím se divit - to je snad něco úplně jiného...? Stejně to bylo u Promise. Hned na začátku to je nálož, silná vůně namořeného dřeva, pryskyřice a oudu. Arabka, kde jen podprahově vnímám růži. Ta má postupně ovocnější, až malinový nádech, ale jen se vznáší někde v pozadí toho oudu a kožené brašny, která se po chvíli objeví. Ačkoli kůži ve vůních nemusím, tady se mi hodně líbí. Celá vůně jako by doutnala nebo hořela. Po několika hodinách se objeví i lehce "vyvonělé" pižmo. Takže složení Promise bych zapsala asi tak: dřevo, pryskyřice, růže, ambra, kůže, oud, pižmo.

Avatar
Dalia (18.6.2018 )

Kdo tady nosí kalhoty?

Žensky smyslná opojnost růžového květu a mužsky drsné aroma nejvybranějšího tabáku v neutuchajícím soupeření kdo z koho. Počáteční poměřování sil však nakonec skončí vášnivým objetím a dokonalou synchronií, v níž se uvolní kousek místa i pro sladké červené jablko a pár pryskyřičných slz.
Dominantní, horkokrevná a draze vyznívající vůně.

Avatar
wendulka (22.2.2018 )

První minuty vás provází důvěrně známá jemně kořenitá turecká růže s nádechem červeného ovoce z koňských stájí The Night. Nezdrží se v ní však příliš dlouho a vydá se na vlastní dráhu do lázně ze zkvašených zelených jablek kde už na ni čekají okvětní plátky bulharské růže se sytým voskově-medovým podtónem, osvěžené špetkou růžového pepře a snítkou rozmarýnu.

Žádné velké odlehčení ovšem neočekávejte, neboť Promise je stejně jako její předchůdkyně pravověrnou arabkou, o čemž vás po rozvonění přesvědčí palčivě dřevitý hřebíček, kastoreum a labdanum, které ji opět zavedou do koňských stájí s koženými sedly, prosycené nazelenalou, vlhce zemitou vůní pačuli a šáchoru.

Co se týče intenzity, budeme-li srovnávat přímo s The Night, potom je Promise o trochu méně prostorovější a na kůži vydrží „jen“ půl dne, což je ale pro milovníky plnokrevných orientálek zajisté stále výborná zpráva.


(15-1-2018)

Avatar
blackviolet (06.1.2018 )

Promise je od začátku do konce o růži. Na své dlouhé cestě růže získává několik souputníků, kteří ji zajímavým způsobem proměňují.
Prvním z nich je ovocná vůně zeleného jablka s pevnou slupkou, i když ani hřebíček nás nenechá na pochybách, že se jedná o plnokrevnou orientálku. Růžový pepř ovocnou vůni jablka zdůrazní a současně se objevuje šáchor ve své zelené, zemité až bahnité podobě a růži drze pošpiní. Je to odvážné, ale prospěje jí to. Snese ji to trochu z trůnu královny květin a vládkyně orientálních komnat dolů na zem.
Na své další pouti si musí růže trochu usušit své okvětní plátky a nechá se doprovodit dřevitou pryskyřicí. A pak je konečně připravená dojít k cíli - ruku v ruce se zeleným pačuli a koženým labdanem - jako sytá kožená orientálka s pár kapkami sladké jablečné šťávy, teď už uhlazená, ale přesto živočišná.