databáze 105280 vůní od 8035 značek a 1465 parfumérů

Profumo (2008) Acqua di Parma

Profumo (2008)
značka: Acqua di Parma
parfumér:
rok: 2008
určení: pro ženy
hlava: bergamot, ylang ylang, pivoňka
srdce: jasmín, růže, labdanum, ambra
základ: větvičník, pačuli, santalové dřevo, pižmo
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
woman27 (18.10.2017 )


Připomíná mi „Diamant velký jako hotel Ritz“. Když odhlédnu od děje, přesně tento název bych dala této dámě, která vstoupí a okamžitě zaplní celý Ritz. Mohlo by se zdát, že tato dáma použila lehce Shalimar, Pětku, přepudrovala se nejdražším pudrem a ještě, aby to bylo dost výrazné, narychlo stříkla Coco a Modrou hodinu. Všechny tyhle asociace se vzájemně prolínají, defilé jasmínu, růže, jemného pudru, velevzácného mýdla a dost.
To by byl „pejsek s kočičkou“, je to originál, nabere druhý dech a rozvoní se do vzácné klasicky chypré vůně, trochu kouřového tajemna a pár zrníček vanilkového lusku.
Tak a toť vše, už jen vůně luxusu, elegance, všechny složky pomalu ustupují do pozadí, aby znovu vystoupily, asi jako herci při závěrečném defilé na jevišti. Chvíli intenzivní, vzápětí jemná, dramatická Ofélie, temperamentní Carmen, elegantní prostořeká Coco a přesto svá, jiná, než ostatní. Vznešená, věřím, že dveře se před touto dámou otevírají samy s úctyhodným respektem.
Ztělesnění luxusu, „velká“ vůně a jsem přesvědčena, že mě nebude vláčet, ale bude to má vůně, která mi dodá sebevědomí, aniž by ubila mou ženskost.

Avatar
daniela (17.10.2017 )

Klasická chypré, po rozvonění podobná Miss Dior nebo Diorelle. Viděla bych ji jako vůni na slavnostní příležitosti - koncert, divadlo. Je velmi jemná, cítím ji dlouhé hodiny, ale spíše se drží u těla.

Avatar
wendulka (21.10.2015 )

Je-li Shalimar klenotem Guerlainu, potom je Profumo tímtéž pro značku Acqua di Parma, neboť se jedná o jejich nejlepší vůni (i přestože prodělala reformulaci). Prvotní okamžiky jsou hořce citrusové a květinově mýdlové, kdy ylang vyluzuje ty své tropické banánové, přesto tentokrát příjemné tóny. Jasmín je „slunečný“ jako v Promesse de l´Aube, májová růže je zase jak vystřižená ze Chanel No. 5. Ale o květiny v této vůni nejde nebo alespoň přestane o ně jít velice brzy, neboť do popředí se dostanou kouřové tóny labdana, hřejivá hořkoslaná ambergris a nádherné „sametově“ zelené tóny chypre s několika zrníčky pudrové vanilky. Tady už k dokonalosti víc netřeba.

Avatar
Miru (09.5.2015 )

…silná?
…výrazná?
Hm.
Luxusně a delikátně, to souhlasím.
Paradoxně je výrazná, ale velmi příjemně, více u rozprašovače než na samotném těle…
První přivonění a
slast = ucítíte okamžitě kvalitu, úroveň, je vám to velice příjemné. V momentě mi naskočí Angel, Prada, Allure EdT, Sicilly…
Ne, že by tam byla vyloženě vzájemná podobnost
(i když pár shodných složek by se našlo),
ale těmi grády propracovanosti, intenzity a zároveň jemnosti k nim patří…
Flakon svojí masivností nepřímo připomína ohromné mramorové sochy vyvedené v nadživotní velikosti, které třeba v Římě potkáváte skoro na každém kroku.
Itálie, vymazlenost parfémů, bohémství, kvetoucí stromy, temperament, horký vzduch, ležérnost, všechno ale v onom luxusně delikátním provedení převedeno do parfému.
Profumo má velice krátkou hlavu a pak se uvelebí a ani se nehne…
Začíná hustou tinkturou z celého pomeranče a bergamotu v poměru 1:1.
Ylang(častý „problém“ pro ne zrovna málo nositelů vůní)
je zde ve formě na superjemno namletého prachu
(= není cítit jako takový, ale vůni/tinkturu zahušťuje)
Chvilinku trvá jakási čerstvost, a ta je velmi velmi zajímavá.!.
Připisuji ji kosatci, jenž v kombinaci s výše popisovanou tinkturou vytváří dojem
(a jsou to zlomky času) čokoládového tónu, nahořklého likéru, lakového nábytku…
Absolutní silice z jasmínu, růže, větvičníku, pak pačuli, vetiver, vanilka – tyto a ostatní ingredience jsou vyhlazeny do precizně jemné podoby voňavého balzámu, jež hladí vaše čichové buňky.
Jestli i tohle je chypré,hebké s ovocným nádechem, tak to nejjemnější možné, co jsem kdy cítila. A co bych chtěla…
Luxusní dámská vůně.
28/06/10