databáze 115449 vůní od 8360 značek a 1572 parfumérů

Privé Bleu Lazuli Armani

Privé Bleu Lazuli
značka: Armani
parfumér: Gaurin, Pascal
rok: 2018
určení: unisex
hlava: čaj maté, bergamot, kardamom
srdce: jasmín, vonokvětka, švestka
základ: santalové dřevo, medový tabák, vanilka

kolekce Terres Précieuses

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
jerry (05.4.2020 )

Čekala jsem něco sytějšího a on zatím lehký sladký růžový pepř a dřevo s vanilkovým nádechem. Celé takové nanicovaté a vůbec do řady Armani Privé nepatřící. Jenže po téměř dvou hodinách se najednou z řídké "popelky" stala sytá "krasavice" - sušené švestky s kardamomem místo pecky, nektarově sladké dřevo, nepříliš sladký suchý vanilkový tabák. A přitom vlastně vůbec není sladká - je taková "vzdušná", rozevlátá, jako by byla ovívaná suchou travinou ve větru.

Avatar
wendulka (27.3.2018 )

Zcela souhlasím s blackviolet, s Bleu Lazuli strávíte večer na pláži u Indického oceánu. Naslouchajíc šumění vln, nastáváte slaný mořský vzduch, popíjíte jasmínový čaj s kardamomem, osvěžený citrusovou šťávou. K němu se podávají kandované meruňky a švestky a vanilkové soufflé, zlehka polité medem.

Jejich sladká vůně se přitom misí s aroma sušeného tabáku a santalové vonné tyčinky, linoucího se z vaší kapsy, které jste dnes koupili od jednoho z místních prodejců. Způsobem zpracování by podle mě mohla oslovit hlavně příznivce Tobacco Vanille nebo Ambre Eccentrico, s nimiž má srovnatelnou intenzitu i výdrž.

Avatar
blackviolet (11.3.2018 )

Modrá je dobrá. Krásná barva lapis lazuli (lazuritu) flakonu a vůně oscilující mezi azurovou oblohou a temně modrým oceánem. Bylinkový čaj s bergamotem a sladkým kardamomem mísící se se vzduchem od moře. Květiny, meruňky a švestky v měkkém světle odpoledního slunce a zvuk tříštících se vln na pobřeží. A nakonec medově vanilkový krém ozdobený suchými tabákovými listy. Dolce far niente.