databáze 112145 vůní od 8270 značek a 1551 parfumérů

Poussiere de Rose Les Parfums de Rosine

Poussiere de Rose
značka: Les Parfums de Rosine
parfumér: Rogeon, Marie-Hélène
rok: 2001
určení: pro ženy
hlava: švestka, meruňka, ylang-ylang
srdce: růže, kadidlo, čaj, skořice
základ: santal, cedr, opopanax, benzoin, ambra, pižmo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
jerry (02.2.2020 )

Pižmovka s oslazeným ovocným čajem a výraznou květinovou směsí. Vůně spíše ovocná než květinová (natožpak růžová), ale překvapivě dost průrazná a na můj vkus jednotvárná.

Avatar
blackviolet (05.7.2018 )

Růžové okvětní plátky v čaji s kousky sladkých šťavnatých meruněk a švestek, jemně zaprášené skořicí.
Pak všechno uschne na prach - ambra, stopa kadidla, mýdlové pižmo a dřevo - a zahalí ovocnou růži. Oranžovou růži.

Avatar
wendulka (05.12.2017 )

V první fázi zavoní klasická opulentní růže z La Rose de Rosine. Během pár minut se ale díky pečeným švestkám a meruňkám promění v růži ovocnou, jejíž okvětní plátky se postupně s pomocí kadidla a především opopanaxu, ambry a pižma nakonec přece jen roztaví v růžový prach, vznášející se kolem šálku vánočního čaje, svařeného se skořicí.

Avatar
slniecko (24.1.2016 )

Šťava zo slivkového kompótu, ambra s benzoinom…sladký čierny čaj, škoriča…ruža sa mi schovala, asi ju prevalcovali ostatné zložky…teplá, hrejivá, trochu orientálna vôňa, skôr gurmánka.

Avatar
Fleur (29.7.2015 )

Na začátku hodně intenzivní, téměř olejnatá růže, která s názvem vůně příliš nekoresponduje. Po nějaké chvíli se vynoří troška pozdně letního ovoce (měkká broskev, přezrálá žlutá slíva) a pak přichází ta nejkrásnější fáze, kvůli které by stálo za to vůni pořídit: skutečně růžový prach. Pudr tak jemný, že se zvíří, i když někdo jenom vydechne vedle pudřenky. Je to něžná, přítulná a přitom velmi ženská vůně. Ve srovnání s hesperidickými "Rosinkami" má i dobrou výdrž.

Kdo chce vyzkoušet, ať si raději pospíší - na oficiálním webu Les Parfums de Rosine v nabídce od léta 2014 již bohužel není.