databáze 126890 vůní od 8715 značek a 1654 parfumérů

Pour Une Femme de Caron Caron

Pour Une Femme de Caron
značka: Caron
parfumér: Fraysse, Richard
rok: 2001
určení: pro ženy
hlava: mandarinka, pomerančový květ
srdce: růže, kadidlo
základ: santalové dřevo, benzoin, větvičník, pižmo
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
wendulka (13.10.2015 )

Chyprová květinovka? Ale kdeže. Tohle je echt kadidlovka se štiplavě nahořklými citrusy na úvod. Kadidlo je pěkně teplé a kouřové a promíchané se špetkou živočišného pižma. Růže opravdu najdeme jenom trochu, jak psala rakuli. Je to pár kapek bulharského růžového oleje, co tak obdivovala moje babička, ale tahle růže je pro mě lepší, nebolehlavová :).

Zanedlouho nám pižmo vystřídá kopec zapálených vonných tyčinek - stejný temperamentní santal najdete v Samsaře. Jakmile ustoupí jejich největší nápor, objevují se pro změnu pomerančové dropsy s tekutou náplní z mé kdysi velmi oblíbené Cacharel Liberté. Snad i díky nim se santal stává malinko krémovějším. Ovšem nevydrží mu to dlouho a uschne.

V drydownu najdeme i malinko navlhlých mechových tónů, které částečně odebírají kadidlu jeho teplo. Nejsou však tak zásadní, abychom mohly tuto vůni nazývat chyprovou. Mám-li však označit nějaký caronovský mainstream z posledních let označit za povedený, byla by to rozhodně tato vůně.

Avatar
jerry (08.4.2015 )

Vůně mnoha tváří - nejprve svěží výrazný pomerančový květ s jemně zakouřeným pryskyřičnatým dřevem. Následně se svěžest utlumila a nastoupily postupně tóny medově nektarové a lehce živočišné, čímž se vůně uhladila a "zesametila". Po rozvonění ji navíc odlehčilo jemně ledové pižmo.