databáze 119350 vůní od 8481 značek a 1599 parfumérů

Poudre Impériale slm / sous le manteau

Poudre Impériale
značka: slm / sous le manteau
parfumér: Feisthauer, Nathalie
rok: 2016
určení: unisex
hlava: bergamot, kardamom, elemi, černý pepř, růžový pepř
srdce: konvalinka, jasmín, kadidlo, otočník
základ: benzoin, tonka, cedr, pižmo, vanilka
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
andry (04.7.2020 )

Jak k tomu jen přistoupit... Nevím, vůně je to poněkud podivná, z dálky působí uměle, zblízka už ne tolik. Extrasuchý cedr v hlavní roli je lehoulince jemně zakouřený a doplňuje ho opravdu velký kopec pepře růžového a menší kopec pepře černého, pikantnějšího. Jako rozvířený suchý prach, ani kapka vláhy. Jemně benzoinový základ dodává balzamickou sladkost, která ale zůstává upozaděná za prašně pepřovým cedrem. Pudr se nedostavil - nebo aspoň ne v klasickém slova smyslu. Možná jestli ten jemný záchvěv v nose od heliotropu s tonkou?

Avatar
blackviolet (22.9.2018 )

Štiplavý černý i ovocný červený pepř spolu s kadidlem a zelenou pryskyřicí elemi se postarají o dráždivě pikantní začátek. Tenhle císařský pudr nebude asi žádná krabička s líčidly dvorních dam. Pudrový otočník s konvalinkou se ale snaží seč můžou dodat trochu něhy. Sladký benzoin s tonkou vydatně pomáhají a vůně se stává jemnější aniž by ztratila svou údernost, která je podpořená i cedrovým dřevem. Originální kořenitá pudrovka pro dámy i pány.

Avatar
wendulka (15.6.2018 )

Nenechte se zmýlit názvem, Poudre Impériale je totiž podobně jako Vapeurs Diablotine kouzelnou kadidlovkou. Kadidlo v ní je hladké a svou hřejivostí příjemně tulivé. Je osvěžené chladivým kardamomem, drceným pepřem a bergamotem a především perlivě sladkými kokakolovými tóny otočníku, které vždy dodají jakékoliv vůni na jásavosti. Teprve v základu nás společně s pryskyřičnatě sladkým benzoinem, cedrem, pudrovou vanilkou, bílým pižmem a cedrem zavede do sakrálních prostor k tradiční meditaci.